Matiselis

Proč nejlevnější sluchátka na uši mají mikrofon?

Dobrý den, nezávisle na tom, do jakého e-shopu se podívám, vždy platí, že on-ear sluchátka do cca 110 Kč jsou vybaveny mikrofonem. Přijde mi to paradoxní: přijde mi to jako stejná situace, když bych si pořizoval, plácnu, telefon bez foťáku, který by byl dražší než telefon s foťákem.
Hádám, že ty ultra levná sluchátka s mikrofonem budou ultra nespolehlivá. Nebo je to jinak?

  • Tato otázka je spíše taková diskuze pro zamyšlení…

Odpovědi
aliendrone

Protože to zpravidla bývají nedovyrobené či jinak „již odepsané“ handsfree sety, opatří je kosmetickou změnou a máš sluchátka, no. ;) :)

O nákupu ani nepřemýšlej. ;) :D

Lurius

Protože u zvuku z nejlevnějších sluchátek pro kapesní přehrávače ti nebude vadit že ti zabudovaný mikrofon narušuje jeho kvalitu a nepotřebují silný zdroj, audiofilská sluchátka nemají mikrofony

elkon

Za tu cenu to bude jistě „terno“.