Avatar uživatele
brillant

Vyrábí a prodávají se ještě magnetické pásky do kotoučových magnetofonů?

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, annas, johana 56, Emefej, briketka10, Lamalam, Klaproth, Kulpix před 2668 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

Vyrábějí a prodávají. Například zde: http://www.vin­tageaudio.cz/pro­dej/kotoucove-magnetofony/rmgi/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Ahoj zkus to tady:

https://www.tho­mann.de/cz/mag­netofonove_pas­ky.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Jistěže se dají koupit, ale levné už dlouho nejsou, protože se dělají v malých sériích. Ostatně o láci záznamu a o datech ve tvé otázce není řeč, nevím o čem se v té diskuzi blábolí… Předpokládám, že ti jde o retro a styl analog. Sám jsem měl ještě před 3 lety dobrý hi-fi magič a dnes lituju, že jsem se ho zbavil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Bohužel nevyrábějí.
Vyrábějí se jen pro studiové magnetofony o tloušťce 55 a 35um, s jinou frekvenční charakteristikou a potřebou jiné předmagnetizace, než mají domácí magnetofony.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jiri Linhart

Vyrabi ! Musej ! Treba policajti i rozvedka je uzijou. Vyslychat nekoho tyden a nahravat to na kazety,by kazetama byli zasypany. A i ve studiich je potrebuji.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
brillant

Mám na chaloupce nějaké starší kousky, které jsem chci trošku dovybavit (B444 Lux, Uran, Sonet Duo).

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Teď eště jak na to levně ukládat data… Pásky maj něco do sebe.

před 2669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Levně? Data? Na medium, které bylo určené na audio záznamy, tj na dnešní dobu extrémně nízké frekvenční pásmo, takže se dá odhadnout paměťová kapacita řádově tak na 10–100MB? Na medium, které je v současnosti natolik raritní, že cena 2 těchto pásek odpovídá ceně 500GB harddisku? 😉
Také jsem kdysi přemýšlel o kopírování 5,25" disket na děrné pásky. Ale té 170kB disketě (proprietární Commodore formát) by odpovídal svitek pásky o průměru řádově půl metru. Na cenu se radši ani neptat, objemově to také není nic moc…
Ale jo, je to zajímavá technika.

před 2669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gobls

Jistě, že ne na obyčejný magnetofon, ale speciální magnetické pásky se stále používají pro zálohování velkého množství dat a skutečně jsou nejlevnější a mají mnohem větší kapacitu. HDD mají omezenou kapacitu a s každým diskem si kupujete zároveň i hromadu „železa“ k ničemu jnému nepoužitelnou.

před 2665 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Levně a velký data. terabajty dat.

před 2669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

Dělají (dělaly?) se páskové jednotky, na které se zaznamenávala data stejně jako na videopásky (rotační hlava), ale kapacity, trvanlivost, doba záznamu…
Jak píše Dochy. Jako hračka OK, jako něco na terabajty to levněji jak HDD nevyjde.

před 2668 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek