Avatar uživatele
konemy

Proč NE palmový olej?

Co je na něm špatného? Jsem líná číst články přes 10 A4ek:D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3040 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Martinuss

Tady to dost jasně popisujou
https://www.stre­am.cz/adost/10008403-palmovy-olej

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Palmový olej klidně ano. Je nutno si však uvědomit, že je to jeden z nejhorších tuků, který se díky své nízké ceně hojně využívá. Bez ohledu na to, že zvětšující se spotřeba tohoto produktu velmi negativně ovlivňuje životní prostředí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Není potřeba číst články zvící 10 listů A4.
Mnoho jich je o mnoho, mnoho kratších.
Ty jsi líná číst i 1 článek na A5.

Palmový olej ničí planetu i lidské zdraví. Jenomže denně ho jíme v sušenkách či v pečivu, aniž bychom o tom měli tušení. Je totiž levný.

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/palmovy-olej-vliv-na-zdravi-a-planetu-dwn-/zdravi.aspx?c=A150702­_164004_zdravi_haa

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

To je dost smutné, ale oceňuju aspoň minimální zájem. Jak už psal Drap, je to tuk, který pro naše tělo není vůbec přínosný, spíše naopak. Používá se hojně v potravinářství, protože je levný a dobře se s ním pracuje. Bohužel ho cpou i do kosmetiky, kde ho odhalíme mnohem hůře, jelikož se schovává asi pod sty různými názvy. No a dopad na životní prostředí je kapitola sama o sobě. Například v nejčastěji uváděné Indonésii brutálně vypalují pralesy, domovy pro zvířata zde žijící, aby zde mohli udělat plantáže pro palmu olejnou, protože byznys.
Pomoci tomu můžeme především jako spotřebitelé – zpočátku se to zdá jako nereálné, ale stačí jen pilně hledat a odříct si zbytečné sladkosti. Mně už třeba nějaká Studentská pečeť vůbec nechutná a navaluje se mi už jen při představě, že ten divnej humus držím mezi prsty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Tak vydrž, já ty články za tebe přečtu a pak ti vypracuju referát. Bude ti to tak vyhovovat?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Špatný je hlavně tím, že obsahuje velké množství nasycených mastných kyselin. Zatímco ve 100 gr řepkového oleje jich je pouze okolo 7 gramů, v palmovém oleji je to 49 gr! Ucpávají se tím cévy, což může vést k infarktu nebo ke kornatění tepen.:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Všechno 🙂
Druhým olejem devastujícím lidský organismus je třeba olej slunečnicový…
a nebezpečné jsou i jiné ztužené tuky.
Nebuď líná a čti, ať jednou zbytečně „nezabiješ nebo nezmrzačíš“ sebe, partnera a své děti ;)
Jen upřesním:
Nevhodné oleje (pro špatný poměr omega 3 a 6 mastných kyselin, vysoké dávky) způsobují záněty v žilách. V takto poškozených žilách (zúžení, vzniklé „mističky“) se pak snadno usazuje cholesterol, který jinak zdravou žilou proplouvá bez potíží a ohrožení lidského zdraví. Poškozené žíly se ucpávají…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek