MonkeyKing

Proč nám tak chutná sladké?

Proč nám nejvíc chutná zrovna sladký? Proč jsou tropické plody zrovna sladký?
Já vím, že nám v mozku zvyšuje dávku dopaminu atd., ale proč? Abychom dále jedli, žili a množili se?

Nejlepší odpověď
marci1

1.Jednoduché cukry v jídelníčku
2.Nedostatek bílkovin ve stravě
3.Plísně a paraziti v těle
4.Nedostatek minerálů v těle
5.Psychosomatika

Podrobněji ve zdroji: 🙂
http://skaba.cz/proc-mame-chut-na-sladke/

Další odpovědi
Drap

Je to celkem prosté. V naší běžné stravě máme příliš mnoho jednoduchých cukrů. V bílé pečivu, ve všech buchtách, koláčích, džemu,ovoci, ve všech kupovaných nápojích, ve spoustě dalšího. Pokud takovou dávku sníme, tak poměrně rychle se cukr dostává do krve. Nastává u nás hyperglykemie, kdy máme zvýšenou hladinu cukru v krvi, začne okamžitě pracovat slinivka a vytváří inzulín, aby cukr odbourala. U zdravého člověka se jí to do hodiny podaří. Přesto máme stále dost inzulínu v těle, a tělo aby se s tím srovnalo, tam potřebuje zase další cukr.
Takto je to uvedeno zkráceně. Lze ale obecně říct, že každá strava obsahující cukr, vyvolává další chuť opět na sladké.

pepe88

Mozek má mnoho neurotransmiterů a každý se aktivuje podle toho, co sníme a pijem.

quentos

Drap: hyperglykemie, ne?