William2

Proč musí podezřelý souhlasit s výpovědí na detektoru lži?

Doplňuji:
Chápu, že je to stanoveno zákonem, ale pokud to pomůže při usvědčení zločince, tak nechápu, proč by o tom měl zrovna on rozhodovat. Kde to jsme? To by se ho rovnou mohli zeptat, jestli se cítí vinen či nevinen. Pokud by se cítil nevinen, tak by byl propuštěn. Nebo snad by si podle zákona mohl vybrat délku trestu… Proč je zákon na straně těch, kteří ho porušují?

Nejlepší odpověď
Drap

Tak je stanoveno zákonem. Vzhledem k tomu, že detektor lze ovlivnit, se u nás výpověď na detektoru nebere ani jako důkaz.
Bohužel otázky na to proč je , nebo neni něco v zákoně tady asi neodpovíme. To je potřeba se zeptat volených zákonodárců. V tomto případě je to zřejmě proto, aby nemohl být odsouzen neviný, třeba tím, že někdo přelstí detektor lži.

Další odpovědi
Terryle

No jo, jenže když souhlasit nebude, násilím ho nepřinutíte –

  1. detektor je asi docela drahej přístroj a pokud tam přopojíte nespolupracujícího magora, mohl by to poškodit

A hlavně – 2) test se dá dobře sabotovat. Nepřinutíte sice obviněnýho, aby mluvil pravdu, ale ani ho nepřinutíte, aby všude nelhal a tím výsledky nezkresloval. A pokud vám nafláká lži na všechny otázky, bude pak asi výsledek prakticky nepoužitelnej…