Blecha

proč můj pes tolik pije ?

normálně vypije třeba necelou půlu misky, ale podlesní dva dny vypije třeba i 2 mysky

Nejlepší odpověď
BEAES

Pokud mu dáváte granule, tak je to normální, musí je hodně zapít.

Další odpovědi
Miroslavst

Asi má poslední dva dny větší žízeň.

Gwen

Jak je pes starý a čím ho krmíte? Spousta granulí je více či méně slaná, firmy se předhánějí ve zchutňování, aby vydělaly. Psům slané chutná víc než neslané, ale pak mají žízeň a zničené ledviny. Jestli pes hodně pije a hodně močí (moč je jako čistá voda a ani moc není cítit močovinou, takže pes je chudák spíš jako průtokový ohřívač), případně zvracel a začíná zalézat do tmavšího kouta, kde leží a třese se, a když čichnete k jeho dechu, cítíte moč či jiný zápach, s velkou pravděpodobností se může jednat o akutní selhání ledvin. Na nic nečekat, může Vám během tří až pěti dnů umřít. Našemu psovi to nepoznal venkovský veterinář, a když jsme dorazili na kliniku po pěti šílených dnech, mezi dveřmi mi doktor nabídl, že psa uspí. Naštěstí jsem odmítla, naučila jsem se dávat infuze, což jsme dělali deset dní dvakrát denně po dvou hodinách, no a ledviny se chytly – pes dokázal bojovat, ty nervy nikomu nepřeju.

Olízněte sama všechno, co dáváte psovi k jídlu. Slané granule ihned vyhoďte a vyžádejte si na veterině zaručeně neslané, případně pro jistotu granule Hill´s k/d, a tyto granule pořádně zalijte dost horkou vodou a nechte ustát, až to celé bude vypadat jako polévka s noky a bude to jen vlažné. Jestli se to zlepší, gratuluji a zůstaňte u toho. Jestli se to během příštího dne nezlepší, na nic nečekejte a jeďte na dobrou veterinární kliniku, ne (jako já) k veterináři, který měl doposud na starosti jenom krávy a slepice.
Držím Vám palce a všem radím, aby alespoň olízli to, co psům dávají, a slané vyhodili, a aby granule zalévali velkým množstvím horké vody, protože pes nikdy nevypije tolik, kolik vypijí granule, takže si zbytek tekutiny odeberou z těla a to je začátek konce.
Držím palce!!!

kapka

Pokud jste si všiml, že se v chování psa něco najednou změnilo a není k tomu žádný zjevný důvod /třeba, že by mu bylo více horko, měl vyšší zátěž, dostával sušší potravu apod./, tak je dobře, že se to snažíte řešit.
Pro zajímavost zde odkaz http://www.ha­fici.cz/clanky/psi-nemoci-6/kdyz-pes-pije-vic-nez-je-zdravo-5011/
Nadměrné pití u psa může znamenat vážnou nemoc.
Takže zkuste změřit kolik zhruba Váš pes vypije za den a zkuste se zeptat veterináře, zda je to v pořádku.

Michal

A co zajít k veterináři?