Zlatý

Proč mi pivo náhle divoce pění již po otevření lahve? Nikdy předtím se to nedělo.

Abych pak honem přispěchal s půllitrem a vytékající pěnu "odchytil"... že by nesprávná teplota skladování (bylo před otevřením cca 1 den v lednici a předtím ve spíži)? Nebo je to něčím jiným? Tušíte někdo?
Doplňuji:
Larissa: třepáno s ním nebylo ;{)> kdyby to bylo chladem, dělo by se to s každým pivem, protože teplý ho pijou leda bezdomovci. Jenže ono se to předtím nedělo...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

použít 7 schod :D

Další odpovědi:

Zlatý

Jedním z důvodů, a bohužel ne ojedinělým, bývají špatně vymyté láhve. Zkus otevírat láhev nad dřezem, pokud pivo vypění, nech ho, všechno určitě nevyteče a potom stačí prohlédnout, co se děje v láhvi. Když se z vnitřní strany stěny láhve uvolňují v některém místě drobné bublinky ve větším množství, není co řešit.Láhev je nedokonale vymyta a pivo reaguje se zbylou nečistotou a po otevření "vypění". Za léta ověřeno, nejen mnou.

Bronzový

podle mě je to hodně tím, jak moc si s ní třepal a chladem...

Zlatý

Otázka je to zajímavá! :-)

Já si osobně myslím, že ti ho naklepal nějakej dobrák, než jsi ho zakoupil. A nebo jsi ho vezl domu máslostrojem! :-)) (viz zdroj v čase 1:19:00)

Zdroj: http://www.youtube.com/watch?v =Tv-Wq_i9lfU

laheh zektere utika pivo jsou několik duvodu malo vychlazené pivo neni natom spravnim stupni vychlazené za leži natom jestli stou lahvi třese pokut ano je to špatny při otevřeni uteče pivo doporučuji nechat v klidu ležet 5 minut pivo pak otevřit pivo pak vam zarujuji pochutnani na pivu

Teplé,nebo se s ním někam praštilo..

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Quentosi, stává si mně. Občas si dám skleničku piva, je ze 7. schodu, ale při nalévání musím dávat pozor, protože opravdu pění. Dám si pod láhev misku, abych nemusela umývat podlahu. Říkám si, že asi pivo neumím nalévat , má téct po stěně sklenice.

Zlatý

quentos

to kupodivu dodržuju :{)> mluvil jsem ale o pěně, která se vyvalí z lahve ihned po jejím otevření

anonym

pokud je pivo podchlazené, tak moc nepění. velmi rychle ztrácí pěnu

Zlatý

quentos

aha - může to být tedy naopak přechlazením?

Zlatý

Alesh

podle mě je to máslostrojem ... :-)

anonym

tos mne dostal, nevím

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.