Proč mi každé ráno stojí péro?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Až ti bude tak kolem šedesáti, budeš už jen rád, že ti bude někdy stát.

Další odpovědi
atriplex

Plný močový měchýř tlačí na cévy vedoucí do penisu a tudíž přítok krve je větší než odtok, proto nastává erekce. Po vymočení se průtok krve obnoví do normálu a erekce opadne.

SajmonModer

Mě taky občas stojí, v pubertě jsems tím měl větší problém. Taky by mě zajímalo proč to tak je ,–)
Doplňuji:
A teď si nás holky určitě představují, jak močíme s pérem v pozoru, co? ,–)

quentos

z prostého důvodu – ranní erekce se dostavuje proto, aby Vám zabránila se pomočit, než se probudíte. Až se vyčuráte, odezní.

stana73

Neměl by ses oženit? :D

FOG

Nejhorsi vsak je se trefit doprostred misy.

Rolotr

Vliv naplněnémo močového měchýře na erekce je přece jen minimálně sporný, neboť s postupujícím věkem se obvykle vlivem benigní hyperplazie prostaty zvětšuje trvalé postmikční reziduum, ale ranní erekce vymizí, stejně, jako erekce není symptomem dlouhodobě přeplněných měchýřů, jež vyústí v retenci. Erekce je fyziologickou součásti REM spánku a to i u mužů ve vysokém věku, kteří za obvyklých okolností erekci nemají (pomíjíme důvody, pro které není erekce technicky možná). U mladých mužů je tedy noční /ranní erekce utvářena i tímto přetrvávajícím vlivem. Stejně významná je stimulace tzv. parasympatikem (část vegetativního nervového systému) a jeho přechod nad ránem v dominantní sympatikovou aktivaci. Omlouvám se, že odpověď není tak jednoduchá, ale ranní erekce jsou opravdu vyvolány komplexním vlivem. Všichni máme ráno plný měchýř, ale zdaleka ne všichni máme ráno erekci a už vůbec né po celý život.
P.s. aby měchýř utlačil žilní derivaci penisu (pro erekci je důležitá tzv. žilní kompetence, tzn. stisknutí subtunikálních žilních plexů v penisu, nikoliv mimo něj. Mimo to, žilní derivace má četné kolaterální spojky a na rozdíl od tepenné, není konstatní (u všech jedinců identická). Omezení přítoku krve do penisu – jak je v některých odpovědích – by vedlo ke ztrátě erekce, nikoliv jejímu vyvolání a především udržení.

Jikra

Tak to vůbec neřeš a buď rád že ráno vstáváte oba.
Až ti bude přes 60 tak nato budeš s nostalgií vzpomínat. Howg.

HZK

Pravděpodobně máš v tom místě levitační zónu, zkus zavřít péro do šuplíku.