Proč mám podivnou IP adresu? 185.26.182.29

Když v podrobnostech sítě se ukazuje ta správná, podle místa v ČR začínající na 192..
Zjistil jsem to na www.zpovednice, kde je taková IP blokovaná, ověřil na http://www.bles­kovka.cz/
Doplňuji:
Vypnu-li v prohlížeči jakési Turbo pro rychlejší načítání stránek, mám jinou IP 78.45.37… ale ta pořád nesouhlasí s tou, která je na kartě Podrobnosti síťového připojení. Zapnu-li opět turbo, ukáže se nová IP adresa 2001:4c28:400­0:721:185:26:182:37­. Divné.

Nejlepší odpověď
cochee

Adresa začínající 192. je z rozsahu privátních adres. To znamená, že by ji nikdy neměl mít PC (obecně zařízení) na „vnějším internetu,“ je to adresa v lokální síti (například za routerem). Adresy 185. … a 78. … jsou opravdu ty správné, ale vzhledem k tomu, že pravá tvá adresa je ta lokální 192. …, tak ta adresa bez Turba je společná pro x počítačů na síti tvého ISP, pravděpodobně váš transparentní proxy server. Turbo není nic jiného než opět transparentní proxyna, tentokrát poskytovaná systémem toho prohlížeče (prohlížeč přistupuje na web přes proxy, spravovaným producentem prohlížeče). Doteď jsme se bavili o IP adresách na protokolu TCP/IP verze 4 a ta poslední adresa patří k modernějšímu, zatím však stále nepříliš rozšířenému protokolu TCP/IP v. 6.

Další odpovědi
Dochy

viz cochee. Svou adresu jak ji vidí ostatní na internetu si můžete ověřit třeba na
http://whatis­myip.org/

NeřeknuCZ

Kdyby někdo měl zájem o pohodlné zjištění IP adresy tak doporučuji tuto stránku http://www.mo­jeip.cz/