kubik!

Proč mají někteří lidé potřebu se škrábat?

Myslím jako v momentě, kdy je něco „v nepořádku“, jakože mají někde stroupek, který prostě musí sundat, nebo se jim udělal pupínek, nebo je „kouše vlas“(třeba ve výstřihu)? Jsou lidé, kteří to úplně ignorují…

Nejlepší odpověď
anonym

Protože ´je svědí´?
😁
Pokud je to "v momentě, kdy je něco "v nepořádku"", pak:

  1. jde o nervózního (možná nesebevědomého) člověka, jehož podvědomí takto odvádí jeho pozornost k ´zástupnému´ (snáze řešitelnému) problému
  2. jde o asertivní chování – dotyčný ´simuluje jiný (zástupný) problém za účelem získání času k řešení problému skutečného

___
Pokud máš na mysli nějakou konkrétní situaci, popiš ji lépe (detailněji, včetně charakteristiky postav), jestliže se ale ptáš obecně, nauč se „b“…
😉