Avatar uživatele
1popelka1

Co už je přehnaná hygiena?

Koupat se/sprchovat jednou týdně, denně, několikrát za den?
Mám na mysli za normálních okolností. Ne po náročném sportovním výkonu, tam je snad jasné, že je sprcha na místě, alespoň u některých:-)

A je nutností v dnešní době používat deodorant/anti­perspirant i u mužů nebo ne? Nebo by měl „správný chlap smrdět?“

Reakce na tuto otázku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-mate-takovou-kliku

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, anonym, BENYTA, Kachna před 5017 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

i denně je u některých jedinců potřeba, o žádnou přehnanost se nejedná. Formulace otázky, zda „je nutností v dnešní době používat deodorant/anti­perspirant i u mužů“, mě překvapuje – samozřejmě že ano. To, že by měl správný chlap smrdět, je kravina – zeptejte se kterékoli ženy, všem je to nepříjemné. U mnohých je to až tragédie, a o to větší, pokud si myslí, že tím zvyšují svoji přitažlivost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Koupel a mytí vlasů běžně 2× v týdnu.
Sprchuji se večer před spaním, ráno po snídani a když se zpotím (hned jak mám možnost se osprchovat). Používám mýdla s ovocnou vůní. Ostatní „patlání a matlání“ skoro vůbec nepoužívám. Ono i to ovocné mýdlo umí příjemně vonět.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Chlap měl prý smrdět smolou, koněm a benzínem. Samé přírodní vůně. A žena? Vlastním jedinečným pachem. To už dávno neplatí.

Znáte reklamu o paní, která přijde do tramvaje, zvedne ruku a v podpaží se jí objeví malé chrochtající prasátko? Co udělá, vleze do sprchy a použije deodorant.

Zda je lepší deodorant nebo antiperspirant, těžko říct. Oba druhy prý škodí. Mnohdy když se tento prostředek použije bez mytí a jeho odér se spojí se zapáchajícím potem, vznikne daleko horší kombinace.

Jak často se sprchovat či koupat je věc individuální – záleží na možnostech, na tom, jak se kdo potí. V zaměstnání nemá každý možnost, takže doma ráno a večer.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Souhlasím s Bumbes. Stačí umytí a voňavé mýdlo + mírné přivonění u žen podle vkusu. Přehnaná hygiena je neustálé postřikování svého těla pochybnými přípravky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To nebude zas tak složité,stačí použít nos,svůj a hlavu.Použití chemie – nic se prý nemá přehánět.Aby člověk nezatoužil po jadrné vůni hnoje.
Prostě – stačí se osprchovat.
Na můj vkus je až moc „správných chlapů“.
Ale zasmrádlá ženská také není nic unikátního.
Doplňuji:
Co je platné,že mě neomráčí tělesný puch,ale chemie? Obojí je to jak úder baseballovou pálkou.
Někdo je jak chodící parfumerie,ale nedalo by práci ulomit mu límeček.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BENYTA

Přehnaná hygiena?
Když se na mě přilepí oblečení,případně začne škrábat,vlezu do sudu s deštovkou,změk­ne,pověsím na šnůru,vezmu jiné,to,co už po předešlé koupeli změklo,drátěným kartáčem přejedu všechny nehty a funguji do dalšího přilepení.
A jakýpak odorant,nebo jak to tu jmenujete,pižmo,to je odér…
Chlapi mají smrdět potem a močí,pořád jich je tu mezi námi naštěstí dost.
Jo,a taky se koupu na svátky,na vánoční v díře v ledu,a o velikonočních už bývá dost kaluží…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Myslím, že dle potřeby či zvyklostí.
Sprcha či koupel večer je samozřejmost, se špinavými nohami se mi špatně usíná 🙂, po ranní sprše jsem kráásně probraná a také znám spoustu lidí, kteří se nekoupou večer, ale až ráno. A sprcha přes den? Pokud je to zapotřebí a mám možnost, v létě klidně 2*, 3*, …
Doplňuji:
Antiperspirant je také samozřejmostí.
Neznám žádnou ženu, které by bylo příjemné se tulit ke smradlavému mužkému. A nemusím se ani tulit, stačí stát blízko.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Napoleon Bonaparte,kdyz se vracel z valky,tak se nemyl,aby pry „vonel“ sve zene.
Jenze co se libi jednotlivci,/piz­mo/,nemusi zase byt to prave pro ostatni,hlavne v kdyz cestujete v mestske doprave.
Treba ja kdyz nekdy priletam do Prahy po dlouhe ceste,se vubec necitim dobre,ze mam jeste dal pokracovat autem.Nastesti me vyzvedne vetsinou nekdo z rodiny.
PS: Protoze jednotlivec se sam proste „neciti“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bubukaa

trochu jsem nepochopila co tím myslíš ale sprchovat se ráno je divné protože je to pár hodin po koupeli večerný ale sprchovat se večer každý den nebo skoro každý ..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
KarolínaNovo

Já si myslím, že ideální je, když se chodí člověk sprchovat 1× denně. Pokud se v noci hodně potí, tak ještě ráno, ale víc krát, nebo míň určitě ne. My máme teď čerstvě po rekonstrukci koupelny, kterou jsme si vybavili z https://www.levna-koupelna.cz/ , tak je to v ní teď pro mě příjemný relax.

před 1794 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Benyta je můj člověk.
Potřebuji radu – co dělat s ulomeným rukávem?

před 5017 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1popelka1

Quentos: ta formulace byla záměrná.

před 5017 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek