Avatar uživatele
HOMER

Proč mají některé kalhoty dvojí číslování a jak se v tom vyznat?

Dost mi to leze na nervy,protože chci velikost 34,ne blbých 34/26…
Nevíte prosím co ty čísla znamenají?
Doplňuji:
Nejsem si tak úplně jistý jaké číslování mám na mysli,ale jedná se o rifle v americkém online obchodě,chybí jim tam tabulka velikostí…
Mojitek máš pravdu,pokud by to bylo 66cm,tak se bude jednat spíš o kraťasy.
Co to teda značí u těch společenských kalhot za rozměr?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: HOMER

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Martina S. před 4978 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

1.číslo 34 v palcoch tj.34×2,54= obvod pása = 86cm
2. číslo 26 v palcoch tj.26×2,54= dĺžka nohavíc =66cm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

26 (respektive druhé číslo za lomítkem) značí délku kalhot, ale nevím kolik.
Doplňuji:
JJ Led má pravdu, jen doplním, že ta délka je délka od sedu(rozkroku) a ne od pasu. Já mám doma 29 a dělá to 74 cm – je to dokonce vyznačené i na kalhotech.

Upravil/a: 1popelka1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

Homer ma na mysli jine cislovani(delka 26 je nesmysl,to by musel byt liliput).U jeansu se uvadi obvod pasu a delka v palcich(inche) u obvodu pasu 34 je nejmensi delka 30,nejvetsi 36,ale u spolecenskych kalhot je to cislovano jinak,a tomu odpovida ten rozmer 26
Doplňuji:
Homer : tohle podivny cislovani taky nechapu,a kdyz jsem nekde v obchode na to narazil tak jsem se rychle dekoval.Takze neporadim.Ale amíci to znaci v tech palcich.Osobne bych kalhoty jinak nez osobne nekupoval.Jedny 34ky Vam budou a u jinyho strihu Vam budou hodne maly,tak pozor…

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Martina S.

První číslo bývá obvod pasu v palcích, ale ten pas se měří jinde než u těch kalho doopravdy je. Já mám například v pase 62cm a kalhoty a džíny kupuji velikosti 28, co odpovídá 71cm, protože teď se nosí kalhoty bokové a jsou níž pod pasem. Jinak bych měla mít velikost 25 a to nevím jak bych se do ní nacpala. Délku nosím 34 co asi odpovídá, ale hlavní je ten pas a kupovat raději delší protože zkrátit se dají vždy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

Homer, opravdu je to délka kalhot. Schválně jsem vytáhla od bráchy, abych se mrkla…

taky mi ta délka 66cm od Led přišla divná, protože délka je většinou kolem 100cm, tak jsem si vzala bráchovy rifle z Marks and Spencer, kde je dokonce i vysvětleno, že druhá míra je vnitřní délka nohavic – po změření ta délka vychází od sedu a ne od pasu.

První číslo je pas.

Ale jak je to v Americe…

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1popelka1

Samozřejmě je potřeba si tu velikost 34/26 převést na cm… a to právě nevím jak funguje.

U těch kalhot, které uvadím jako příklad, je na štítku 36/29 → 91cm 36 in-waist, 74 cm 29 in – inside leg.

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek