Proč mají námořníci kalhoty do zvonu?

Nejlepší odpověď
annas

Prý nexistuje žádná spolehlivá dokumentace, která by důvod vysvětlila.

Víc v anglickém odkazu.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Bell-bottoms&prev=/se­arch%3Fq%3Dwhy­%2Bare%2Bsailor­s%2Bflares%26hl%3Dc­s%26biw%3D992%26bih%3D70­1%26prmd%3Dim­vns&sa=X&ei=vXJMU­O6JEYHYtAb6pY­CADg&ved=0CCQQ7­gEwAA
Doplňuji:
Nedalo mně to a hledala jsem ještě dál a našla jinou informaci.

Původ zvonových kalhot

Kalhoty, byly původně navrženy pro mnoho dalších praktických důvodů. Ačkoli skutečné vytvoření prvního páru kalhotového zvonu je neznámé, první zmínka o něm byla v roce 1813 s odkazem na uniformy amerických námořníků .

Zvonové kalhoty byly funkční volba pro námořníky, protože bylo snadné svléknout je přes boty, snadno srolovat, aby se nenamočily vodou, – a možná nejvíce zajímavé – aby se mohly proměnit ve filtrační zařízení vyplněním nohavice vzduchem.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.ehow.com/abou­t_5381967_his­tory-bellbottoms.html&prev=/­search%3Fq%3Dsa­ilors%2Ban

Další odpovědi
hanulka11

Protože, když musí do vody ,tak si kalhoty snadno ohrnou .

Rocker

Když jsem se byl vloni v Chorvatsku podívat v přístavu,ná­mořníci z velkých nákladních lodí tam chodili normálně v civilu,neměli žádné uniformy.

venkovan

Kvůli žralokům?
To, že když chtějí námořníkovi ukousnout nohu, tak si zuby zacpou látkou z kalhot apotom jen žužlají.

anonym

To nevím,ale vím,že byly v 70 – tých letech hitem!

Tom20

Já bych teda neřekl,že kalhoty do zvonu sou dnes výsadou námořníků.Spíš bych řekl,že se preferují modernější stejnokroje.

baghira

V knize Karola Borchardta „Kapitán“ se píše, že pravé námořnické kalhoty mají nohavice rovné, tj. stejná šířka od pasu až po kotníky. Důvody tu byly popsané: bezproblémové skladování srolováním a snadné vysvlečení i ve vodě.

anonym

Annas si dala práci s vyhledáním, aspoň někdo.
http://www.st2­.wz.cz/unifor­my/historie.htm
Má se za to, že tyto kalhoty byly zavedeny v roce 1817. Tehdy bylo povoleno srolovat si nohavice nad kolena při umývání paluby. Měli také sloužit při rychlém opuštění lodě jako záchranná vesta a to tehdy pokud se na konci nohavic udělaly uzly.
Druhá verze je, že se daly rychle svléknout ve vodě.

annas

Ad česílko, děkuji. Někdy opravdu záleží na zadání hesla do vyhledávače. Já na české stránce neměla štěstí, ale když jsem hledala minule také něco o uniformách, vím, že jsem našla v anglickém zdroji. Třeba v polském jsem nenašla, i když mají námořnictvo.

anonym

Aby se námořníkům při šplhání k plachtám po provazových žebřících nezařezávaly provazy do chodidel a aby si do chodidel nezadřeli na prkenné palubě třísky, měli na nohou kožené boty. V botách také spali. Když byl v noci vyhlášen povel: Muži na ráhna, každý si spěšně natáhl kalhoty přes boty. Proto kalhoty musely mít široké nohavice

led

za tento príspevok v diskusii máte odo mňa virtuálny palček (hviezdičku)