Proč mají chobotnice obdélníkové oči (čočky)?

Doplňuji:
SonsyMite, z toho odkazu to nemám.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Tak o tom jsem teda neslyšela. Chobotnice mají komorové oko, tedy stejný typ oka jako člověk.
Al třeba některé kuňky je mají srdvocitého tvaru, ale vliv to nemá na nic.

Další odpovědi
beer

Oči chobotnic jsou celkově velezajímavé: Nemají žlutou skvrnu, jinak zaostřují, vidí polarizované světlo, jiné je nervové propojení očních struktur s mozkem než u savců, atd. Nevím proto, jestli je vůbec znám princip fungování oka natolik, aby bylo možné na tvoji otázku odpovědět. S největší pravděpodobností ale právě takový tvar čočky způsobuje dokonalé fungování tohoto oka.
Vycházím z několika různých zdrojů, jeden z nich:
http://www.na­tureinpicture­.com/novinarska-cinnost/geo/zvirata-z-oci-do-oci.print

SonsyMite

Pokud to máš z http://margari­ta11.blog.cz/1105/za­jimavosti-ze-sveta-zvirat
tak to nemusí být pravda, jako jiné věci, co tam jsou napsané.

briketka10

jéje to jsem nevěděla :D

anonym

jedu SPB Brian a narážím na zajímavé otázky.