Sariel

Proč je žirafa žlutá?

Tuhle otázku mi položila má tříletá dcera. Jak jí odpovědět?

Nejlepší odpověď
gecco

Je to tzv. ochranné zbarvení – díky němu je v typickém biotopu (křovím a stromy porostlá savana) i přes svou výšku poměrně nenápadná a snáze tak unikne pozornosti kočkovitých šelem, které se při lovu orientují hlavně zrakem…
😉
Zajděte si do ZOO…
😉

Další odpovědi
anonym

Aby se lvovi ztratila v roští 🙂 To pochopí a tady je ještě něco, kdyby se tě třeba maličká ptala, proč má žirafa dlouhý krk a ještě můžeš zamachrovat, protože budeš vědět, že má dlouhý i jazyk, a to půl metru, čti:
http://www.be­dekr.cz/texty/175­.html

lexx

tomu se říká mimikry nebo také mimetismus

Nechápavé

Proc je slunko zlute

anonym

Nechápavé
takhle bys jako odpověděl tříletému dítěti, jo?

gecco

Sambo – počkej, až se malá zmaluje na vycházce blátem na žlutohnědo – „aby se lvovi ztratila v roští“…
😉

anonym

😁, nojo, i s tím se musí počítat 😁