Pokročilý

Proč má můj pes červené oči?

Můj pes má červené oči a nevím, jestli to není nějaká infekce, nebo něco jiného. Někdy, když otevře oči a podívá se na mě, místo bělma to má skoro úplně rudé... Budu vděčná za každou odpověď! :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Možností je několik:
- včera byl někde pařit a má oči podrážděné od kouře
- byl se koupat a voda mu nacákala do očí - u naší pejsky se to stává skoro pokaždé
- vítr mu tam nafoukal prach, písek apod.
- může mít zánět spojivek
- ......
Doplňuji:
Když by to trvalo déle jak 2-3 dny, tak bych ho vzala na veterinu.

Další odpovědi:

Červené oči? Měla bys upřesnit,zda se jedná o spojivkový vak, mžurku,bělmo nebo dokonce rohovku? V tomto období může pes trpět alergií,zánětěm z vody,pobytem na prudkém slunci nebo vystrkoval hlavu z okénka za jízdy autem atd. Pravděpodobně se jedná o zánět,různé kapky a mastičky ,které jsou volně dostupné v lékárnách jsou zpravidla dlouhodobě neúčinné a po jejich použití někdy dojde k mírnému zklidnění stavu,ale ne k vyléčení a zánět se brzy opakuje a může dojít i k chronickému stavu.Nejlépe je vyhledat lékaře a nechat psa vyšetřit. Některé problémy s očima mohou signalizovat i mnohem vážnější zdravotní problémy (infekční nemoci,nemoci jater, kožní choroby) a proto bych návštěvu lékaře neodkládala.Někdy se může jednat i o vrozenou vadu (ektropium nebo entropium víčka,tedy vychlípení nebo vchlípení) kdy velmi jednoduchý zákrok může psovi velmi ulevit od stálého mechanického dráždění oka ....:D

Bronzový

Nejspíš zánět spojivek, to bývá hlavně u pejsků kteří mají "volnější " spodní víčka. Jestli je má opravdu volné , nechá se to řešit chirurg. zákrokem. V koutku oka udělají jeden steh a pak má pejsek pokoj. Je to hlavně od prachu, přeci jenom u země se práší daleko víc než ve výšce očí člověka.
Doplňuji:
Klidně můžete použít ophthalmo-septonex, ať se hafanovi uleví

Zlatý

Pokud je to jen momentální stav, tak určitě ke zvěrolékaři. Pokud je to takto dlouhodobě, tak neuškodí když k veterináři zajdeš, ale u většiny psů je to zcela normální.

Od svařování?

Zlatý

Moc kouká na televizi.

Pokud mu z nich nic neteče, tak pár dní počkej, třeba se to spraví, když ne, tak holt bude muset k psímu doktorovi. Ale pokud tě jeho či nezajímaj kvůli jeho zdraví, ale kvůli tomu že vypadá hloupě na fotkách, tak na stahuj.cz je k dispozici > Red Eye Remover Pro > http://www.stahuj.centrum.cz/…

Náš pes má alergii jako lidi, proto má červená bělma

Diskuze k otázce

Zlatý

zjentek

Můj pes má alergii na lidi, proto má červená bělma ;)

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.