Kaxx

Proč má můj pes červené oči?

Můj pes má červené oči a nevím, jestli to není nějaká infekce, nebo něco jiného. Někdy, když otevře oči a podívá se na mě, místo bělma to má skoro úplně rudé… Budu vděčná za každou odpověď! :)

Nejlepší odpověď
Lucijej

Možností je několik:

  • včera byl někde pařit a má oči podrážděné od kouře
  • byl se koupat a voda mu nacákala do očí – u naší pejsky se to stává skoro pokaždé
  • vítr mu tam nafoukal prach, písek apod.
  • může mít zánět spojivek
  • ......

Doplňuji:
Když by to trvalo déle jak 2–3 dny, tak bych ho vzala na veterinu.

Další odpovědi
anonym

Červené oči? Měla bys upřesnit,zda se jedná o spojivkový vak, mžurku,bělmo nebo dokonce rohovku? V tomto období může pes trpět alergií,zánětěm z vody,pobytem na prudkém slunci nebo vystrkoval hlavu z okénka za jízdy autem atd. Pravděpodobně se jedná o zánět,různé kapky a mastičky ,které jsou volně dostupné v lékárnách jsou zpravidla dlouhodobě neúčinné a po jejich použití někdy dojde k mírnému zklidnění stavu,ale ne k vyléčení a zánět se brzy opakuje a může dojít i k chronickému stavu.Nejlépe je vyhledat lékaře a nechat psa vyšetřit. Některé problémy s očima mohou signalizovat i mnohem vážnější zdravotní problémy (infekční nemoci,nemoci jater, kožní choroby) a proto bych návštěvu lékaře neodkládala.Někdy se může jednat i o vrozenou vadu (ektropium nebo entropium víčka,tedy vychlípení nebo vchlípení) kdy velmi jednoduchý zákrok může psovi velmi ulevit od stálého mechanického dráždění oka …:D

Ar

Nejspíš zánět spojivek, to bývá hlavně u pejsků kteří mají "volnější " spodní víčka. Jestli je má opravdu volné , nechá se to řešit chirurg. zákrokem. V koutku oka udělají jeden steh a pak má pejsek pokoj. Je to hlavně od prachu, přeci jenom u země se práší daleko víc než ve výšce očí člověka.
Doplňuji:
Klidně můžete použít ophthalmo-septonex, ať se hafanovi uleví

Drap

Pokud je to jen momentální stav, tak určitě ke zvěrolékaři. Pokud je to takto dlouhodobě, tak neuškodí když k veterináři zajdeš, ale u většiny psů je to zcela normální.

anonym

Od svařování?

bolak

Moc kouká na televizi.

Pokud mu z nich nic neteče, tak pár dní počkej, třeba se to spraví, když ne, tak holt bude muset k psímu doktorovi. Ale pokud tě jeho či nezajímaj kvůli jeho zdraví, ale kvůli tomu že vypadá hloupě na fotkách, tak na stahuj.cz je k dispozici > Red Eye Remover Pro > http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/spra­vafotografii/red-eye-remover-pro/

anonym

Náš pes má alergii jako lidi, proto má červená bělma

zjentek

Můj pes má alergii na lidi, proto má červená bělma ;)