Jednou jsem viděl Bílého Vlčáka připomínal mi Vlka.Chci se zeptat jak se to plemeno jmenuje a jeli vzácné.

Nejlepší odpověď
Drap

V současné době se jmenuje Švýcarský bílý ovčak a pořed tím se jmenoval Americkokanadský bílý ovčak. Velice přátelští, poměrně lehce cvičitelní, všestraní psi. Výborní společníci.
Doplňuji:
Tito psi se začali v republice chovat cca před 18 -ti léty. Tehdy ještě pod původním názvem. Měl jsem fenku, bohužel úpo dvanácti letech zemřela.
O hluchotě jsem od nikoho nikdy neslyšel. Velmi společenští , vhodní i k dětem. S výcvikem bývá trochu problém při kousání a podobně. Většinou mají příliš málo agresivity. V zahraničí se často používájí jako vodící a asistenční psi. Dnes už neni problém si takového psa v republice opatřit

Další odpovědi
Džanička

Jednoho jsem také měla, ale ten náš byl zrovna těžko cvičitelný.. Bohužel mi zemřel.. Jsou to nádherní psi.. Nevím co je na tom pravdy, prý se hodně chovají v německu, a také hodně ke stáří trpí na hluchotu, ale jak říkám, jedna bába povídala.. Někdy si lidé myslí, že je to albín, ale není tomu tak, nemá červené oči ale hnědé.. Lze tyto pejsky pořídit i dlouhosrsté, ale mě se víc krátkosrstí..

Zdroj: http://www.bi­lysvycarskyov­cak.estranky.cz/

samicek333

Asi máte na mysli Bílého švýcarského ovčáka – ten vypadá jako německý ovčák, akorát je úplně bílý. Pak možná vypadá, víc než švýcarský ovčák, jako vlk československý vlčák. To je kříženec ovčáka a vlka, ten je vzácný a také je těžké ho vychovat, protože má v krvi divokého vlka.