Lucule13

Chtěla bych se zeptat budu mít nového psa a nevím jestli fenku nebo psa?

bude to border kolie křížená s vlčím špicem

Nejlepší odpověď
www

Pokud máš možnost volby pes/fenka:
Pes nehárá, nemusíš po něm uklízet skvrny(zvlášť v bytě) nemusíš se obávat stěňat. Fenka chce o něco víc starostí, ale mohou být stěnátka. No a co se týká případné kastrace-u psa je jednodušší i levnější. Jinak zásadní rozdíly v chovu jsou celkem zanedbatelné.
(Vlastní zkušenost)

Další odpovědi
Deli

Hárání fenky v bytě je dost nepříjemné, ale dá se to řešit.
Máme zlatou retřívřici, chtěla jsem psa, ale nějak to tak vyšlo, že máme fenku. Nevyměnila bych ji ani za nic! Rok jsme ji měli v bytě, ale byl to do bytu moc velký pes. Pak se konečně dočkala domku se zahrádkou, zahrádku miluje, dovnitř už nechce ani v zimě, manžel jí udělal zateplenou boudu. Hárání je bez potíží, akorát ty zástupy ctitelů! Jednou jsme přijeli domů a kolem plotu lítal šílený zlatý retrívr. Když se nedostal za naší princeznou, vrhl se na mě, sotva jsem vylezla z auta. Musel mi na pomoc přispěchat manžel 🙂
Myslím, že fenka je lépe zvládnutelná a taková něžnější, lepší k malým dětem. A neočůrává fasádu.

barnajka

Já bych taky byla spíš pro kluka. Člověka to svádí myslet si, že fenka bude klidnější a poslušnější, ale sama mám dva psí kluky a neměnila bych. S fenkou tě navíc bude čekat spousta starostí v době hárání – uhlídat ji je kolikrát nad lidský schopnosti :)) Řeší se to kastrací, ale jsou lidi, co to odsuzují. Navíc je to zákrok nezvratný – a kdybyste se někdy v budoucnu přece jen rozhodli pro chov, nic už nezmůžete.

Našla jsem článek, kde máš krásně shrnuty všechna pro i proti u obou pohlaví. Je to sice z webové stránky věnované labradorům, ale platí to na všechny rasy.

http://www.labrador-web.net/clanky/pej­ska-nebo-fenku/21

barčča

pes:Všechno bude očůrávat
je živější bude si chtít víc hrát
fena:hárá budes mit vetsinou vsude krev ale jen dvakrat doroka ¨
je klidnější a ,,unavenější" ¨¨
ale at si vybereš psa nebo fenu tak ten koho si vybereš bude pro te be ten lepší :)

doktorphlox

Podle mě je lepší pes, jsou s ním asi menší potíže. (osobní zkušenost, měl jsem psa i fenku)

hanny 2

Mám pejska a někdy lituji,že nemám holku,zvlášť když je venku škaredě a musím s ním jít na vycházku.Fenka se vyčůrá na jednom místě a může se jít domů,ale pes nejdřív značkuje a potom čůrá,takže se musí venčit nejmíň 20minut!

dědapetr

Na co se chceš zeptat?Pes nebo fenka,to je jedno hlavně když ho budeš mít ráda.

Nejlepší pes je žádný pes.