Avatar uživatele
Gami.Pet

Proč má jeden strom šišky a ten druhý ne?

Když se občas podívám ze školy z okna, tak vidím dva jehličnaté stromy, co rostou hned u sebe. Jsou stejné délky, nevím jak se ty stromy jmenují, co je ale zvláštní tak ten jeden strom je zasypaný šiškama od vrchu do čtvrt stromu a ten druhý nemá ani jednu šišku.
Já vím asi je blbost nad tím přemýšlet, ale vždy když se tam podívám tak mě to nějak zaujme a přemýšlím :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3725 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Všechny naše jehličnaté druhy stromů (borovicotvaré) jsou jednodomé což znamená, že na jediné rostlině jsou jak samčí květy s prašníky, tak i květy samičí, které vytvářejí šišky – to jen na úvod, coby reakce na chybné odpovědi.
Ke správné odpovědi na tvoji otázku stačí i Wiki:
„Na semenné šupině vyrostou dvě vajíčka v obalech, ve kterých vznikne klový otvor. Přes ten se dostane pyl na vajíčko, tam vyklíčí v pylovou láčku a proroste k zárodečníku. Proces od opylení po uzrání embrya trvá u některých druhů i celý rok. Po oplození postupně samčí šištice dřevnatí a trvá jeden až tři roky, než je semeno dozrálé a uvolní se.“
Tedy je to proces poněkud dlouhodobý a každý strom může podle svého věku, kondice i dalších vlivů plodit jindy.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­rovicotvaré

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kukulicka

Dělí se na samce a samice, samice šišky má, ale samec ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jedná se o dvouletou rostlinu. Jeden rok kvete, druhý rok plodí. Mají to halt tak nějak rozdělené.
Doplňuji:
Doufám že víš jak se ten strom jmenuje !

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

ten druhý bude samice

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

tybrďo, já chtěl bejt vtipnej a vona je to fakt asi pravda xD

před 3725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Taky jsem vyplodil pěknou blbost. Ne, ne já botaniku nicht !

před 3724 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek