jungle-be

Proč má člověk teplotu/horečku, i když není nakažen virem či obdobnými škůdci (je jen nastydlý atd..)?

Nejlepší odpověď
Dochy

„jen nastydlý“ má právě virovou infekci. To že se proběhneš venku polonahej Ti horečku nezpůsobí. To, že zatížíš organismus a zároveň jej vystavíš virům od ostatních lidí, způsobí, že se tělo s dávkou virů nevypořádá hned, jak by mělo, ale infekce propukne a tělo pak reaguje horečkou.

Další odpovědi
Klaproth

Přirozená obranná reakce organismu.

gecco

Protože „nastydlý“ člověk je náchylnější k chycení nějaké ´breberky´, takže jde o ´prevenci´…
Navíc- třeba sliznice, které běžně filtrují vdechovaný vzduch, se při poškození zanítí ´snadno´, proto je i při nachlazení zvýšená produkce hlenu, který je chrání…
😉

Kepler

Když je člověk nastydlý, tak mívá rýmu. Nastydlost není nemoc, jenom lidový název vnějších příznaků. I rýma je virové onemocnění (ale může mít i jiné příčiny – třeba elergie).

Zdroj: http://nemoci­.vitalion.cz/

Emefej

Otázka je špatně postavená. Když jseš „jenom nastydlý“, tak ti v těle bují viry, které jen využily šance v organismu oslabeném prochladnutím.

agentpv

Horečkou se tělo brání těm virům apod. – prostě je uvaří. Někteří lékaři nově doporučují horečku netlumit žádnými léky, ale nechat tělo ať se s tím vypořádá samo. To samozřejmě neplatí když horečka trvá delší dobu, nebo vyleze nad 40°C.