Proč kysne mléko při bouřce?

zajímalo by mě proč při bouřce zkysne mléko?

Nejlepší odpověď
petr83

je třeba zapátrat ve fyzice, či chemii: Elektromagnetické impulzy urychlují růst kvasinkových buněk a bakterií, to způsobí jejich zvýšený počet v kyselině mléčné a onen zkyslý zázrak je na světě.

Další odpovědi
miney777

tak to slyším prvně, mě se teda nestalo, aby nám mlíčko při bouřce zkyslo… ale asi ano… a vysvětlení nade mnou je více než logické:-)

elektrikář

Bouřkou to spíš nebude ale vlhkost a teplota podporují množení mikroorganizmů v mléce.

eva

asi to bude opravdu tou chemií.já si to pamatuji,když jsem byla malá a mléko se ještě neprodávalo v trvanlivých krabicích.