Avatar uživatele
Toxin

Proč kudlanka ukousne partnerovi hlavu?

Zajímalo by mne, proč při páření ukousne samička kudlanky samečkovi hlavu?
A když ten sameček ví, co ho čeká, proč za této situace, tu samičku vůbec vyhledává?
Já být na jeho místě, tak bych se na ní leda tak zvysoka vys*al!
To by mi za to ten sex teda rozhodně nestál.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone před 83 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Už ho nepotřebuje a je to přece jen kus potravy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Instinkt.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Disraeli

Každý to rád jinak… 😅

Úplně obyčejnej sexuální kanibalismus. ;) Zvyk (celého druhu).
Nejspíš taky jen chce doplnit živiny. Teď když už je v jináči, tak to potřebuje. 😅
Třeba ho chce mít jen pro sebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Hmyzí páření je obecně zřejmě vrchol, který si vůbec nedovedeme představit. U kudlanky jistě ještě více vystupňované. Pořekadlo: „v nejlepším se má odejít“, dotažené na maximální úroveň. Vrchní návrhář to zřejmě považoval za dobrý nápad. Mláďata otcovu péči nepotřebují,…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Tak tohle počínání znám jen od samiček některých arachnidů, netušil jsem to o kudlankách. 😮

NJN, už vidím tu záplavu sexistických, mužsko-šovinistických a značně jedovatých impertinencí, jejichž autorem bude ZJENTEK! >>>

„Ukazuje se, že i brebery disponují MNOHEM VYŠŠÍ ETIKOU, než některé samice druhu Homo sapiens, protože jak u pavouků, tak u kudlanek to mají samci rychle za sebou. Zatímco samice Homo sapiens jsou schopné samce mučit celá léta, někdy až do smrti! Atd. atd.“ 😉 😁 😁

Co dodat, jsem jaký jsem a proto se zjentkem NEMOHU v žádném případě nesouhlasit, muehehehe! 😉 😁 😁

BTW – jen počkej to PEKLO, až zjentkovi dojde, že by tato otázka mohla spadat do CHYBĚJÍCÍ KATEGORIE HMYZ!! 😄 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Kudlanky jsou známy příležitostným sexuálním kanibalismem – samička někdy požírá samečka již při kopulaci. Sameček je schopen v kopulaci pokračovat, podle některých výzkumů dokonce páření trvalo déle, když samice ukousla samci hlavu, a je tedy možné, že toto chování umožňuje oplodnění většího počtu vajíček. Sežráním samce také samice získává k tvorbě vajíček potřebné živiny. Kanibalismus při páření však v přírodě není podmínkou a je prokázáno, že nakrmené samice se ho dopouštějí méně často, než samice hladovějící.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kudlanky
😄

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek