Toxin

Proč kudlanka ukousne partnerovi hlavu?

Zajímalo by mne, proč při páření ukousne samička kudlanky samečkovi hlavu?
A když ten sameček ví, co ho čeká, proč za této situace, tu samičku vůbec vyhledává?
Já být na jeho místě, tak bych se na ní leda tak zvysoka vys*al!
To by mi za to ten sex teda rozhodně nestál.

Nejlepší odpověď
Drap

Už ho nepotřebuje a je to přece jen kus potravy.

Další odpovědi
Rokio

Instinkt.

Disraeli

Každý to rád jinak… 😅

Úplně obyčejnej sexuální kanibalismus. ;) Zvyk (celého druhu).
Nejspíš taky jen chce doplnit živiny. Teď když už je v jináči, tak to potřebuje. 😅
Třeba ho chce mít jen pro sebe.

EKSOT123

Hmyzí páření je obecně zřejmě vrchol, který si vůbec nedovedeme představit. U kudlanky jistě ještě více vystupňované. Pořekadlo: „v nejlepším se má odejít“, dotažené na maximální úroveň. Vrchní návrhář to zřejmě považoval za dobrý nápad. Mláďata otcovu péči nepotřebují,…

aliendrone

Tak tohle počínání znám jen od samiček některých arachnidů, netušil jsem to o kudlankách. 😮

NJN, už vidím tu záplavu sexistických, mužsko-šovinistických a značně jedovatých impertinencí, jejichž autorem bude ZJENTEK! >>>

„Ukazuje se, že i brebery disponují MNOHEM VYŠŠÍ ETIKOU, než některé samice druhu Homo sapiens, protože jak u pavouků, tak u kudlanek to mají samci rychle za sebou. Zatímco samice Homo sapiens jsou schopné samce mučit celá léta, někdy až do smrti! Atd. atd.“ 😉 😁 😁

Co dodat, jsem jaký jsem a proto se zjentkem NEMOHU v žádném případě nesouhlasit, muehehehe! 😉 😁 😁

BTW – jen počkej to PEKLO, až zjentkovi dojde, že by tato otázka mohla spadat do CHYBĚJÍCÍ KATEGORIE HMYZ!! 😄 😁

marci1

Kudlanky jsou známy příležitostným sexuálním kanibalismem – samička někdy požírá samečka již při kopulaci. Sameček je schopen v kopulaci pokračovat, podle některých výzkumů dokonce páření trvalo déle, když samice ukousla samci hlavu, a je tedy možné, že toto chování umožňuje oplodnění většího počtu vajíček. Sežráním samce také samice získává k tvorbě vajíček potřebné živiny. Kanibalismus při páření však v přírodě není podmínkou a je prokázáno, že nakrmené samice se ho dopouštějí méně často, než samice hladovějící.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kudlanky
😄