BEAES

Proč, když se užívá B-complex je větší chuť na jídlo?

Nejlepší odpověď
annas

Z tištěných informací vím, že vitamíny B pomáhají dobrému stavu trávení, zbavují žaludek kyselosti, proto vzbuzují chuť k jídlu. Je to tak dané.

Vitamíny B mají hodně nepřátel – kávu, sladké, diety, čaj atd.

Stejně jako když pijete pivo, tělo lépe tráví.

Další odpovědi
Miroslavst

Vitamín (někdy také vitamin) je látka, která spolu s bílkovinami, tuky a sacharidy patří k základním složkám lidské potravy. V lidském organismu mají vitamíny funkci katalyzátorů biochemických reakcí. Podílejí se na metabolismu bílkovin, tuků a cukrů. Existuje 13 základních typů vitamínů. Lidský organismus si, až na některé výjimky, nedokáže vitamíny sám vyrobit, a proto je musí získávat prostřednictvím stravy.

Při nedostatku vitamínů, tzv. hypovitaminóze, se mohou objevovat poruchy funkcí organismu, nebo i velmi vážná onemocnění. Přebytečných vitamínů rozpustných ve vodě se organismus dokáže zbavit a pokud přestaneme vitamín přijímat, organismus z těla nadbytečné množství vyloučí. U vitamínů rozpustných v tucích to však nefunguje – nejrizikovější je v tomto ohledu vitamín A, u nějž existují případy smrtelných otrav nebo otrav s doživotními následky. Vitamíny jsou nutné pro udržení mnohých tělesných funkcí a jsou schopny posilovat a udržovat imunitní reakce.

Vitamin B1 objevil polský biochemik Kazimierz Funk v roce 1912 v otrubách rýže. Funke navrhl název vitamín podle latinského vital a amine = „životně důležité aminy“. Ačkoli podle dnešních poznatků nejde o aminy, název se ujal. Tento termín byl později rozšířen na všechny podobné látky (vitaminy A, B, C, …K a pseudovitamíny).

ReHu

Já po něm větší chuť na jídlo nemám. Je však jisté, pokud se B užívá ne na lačno ale po jídle, že se více nabírá na váze.
Pokud naopak na lačno večer před spaním, váha jde dolů o něco lépe.