slipknotak

Proč když se točím na centrifuze, tak po chvíli se mi zamotá hlava a vidím bíle?

občas se mi to stane když dlouho ležím na gauči a rychle vstanu proč ? a proč vidím zrovna bíle ?

Nejlepší odpověď
chudst

Ve vašem těle dochází k tzv. ortostatické hypotenzi – zvláštní formě snížení krevního tlaku.

Když vstáváte, sedáte si nebo se ohýbáte, senzory v krčních tepnách dávají nervům a hormonům signály, aby regulovaly rychlost tlukotu srdce. To se tak vyrovnává se změnami krevního tlaku v těle. Mozek neuchovává energii, a potřebuje proto konstantní zásobování cukrem a kyslíkem z krve.