Achilles

Proč, když je -A + (-B) je výsledek záporný?

Nejlepší odpověď
bolak

Výsledek nemusí bejt záporný, záleží na tom jestli jsou A a B kladné nebo záporné a jakých jsou velikostí.

Jinak platí že MINUS X PLUS = MINUS > to je pravidlo, i kalkulačka to tak počítá

Další odpovědi
led

Povedzme si to jednoducho:
Kamarát ti požičia 5.-Kč, to znamená máš dlžobu -A
Kamarátka tiež požičia 15.-Kč, to je ďalšia dlžoba -B
keď spočítame dlžné peniaze výjde nám -A +(-B) = –5 + (-15) = –20, čo znamená dlžoba vzrástla na 20.-Kč

Doplňuji:
teda vlastníš –20.-Kč

RedC22

Pokud o číslech A a B nic víc nevíš, nemůžeš říct, jestli je výsledek záporný.

mosoj

Nevím co a jak vás dnes učí !

Dodnes mám před očima stránku sešitu z matematiky ( nevím ze kterého ročníku), kde bylo mou rukou napsáno :

(+) + (+) = (+)
(+) + (-) = (-)
(-) – (-) = (+)
(-) – (+) = (-)

A s tím jsem si vystačil celý život !
Doplňuji:
Otvři si první odkaz. Je to tam vysvětléné podle současné matematiky ( podle mně zbytečně složitě) pro sedmé třídy.

Stačí znát ty čtyři pravidla co jsem napsal a vědět co je sečítání a odečítání na číselné ose. Nic jiného k tomu není třeba.

http://search­.seznam.cz/?aq=&oq=­&sourceid=szn-HP&thru=&q=pr­ovidla+pro+s%C4­%8D%C3%ADt%C3%A1n%C3%­AD

quentos

Jelikož + – dá dohromady minus. Tedy např. když A = 200, B = 5,

  • 200 + (-5) = –200–5 = –205. Odčítáním kladných čísel vždy půjdete nalevo od nuly (a po úpravě znamének z toho budete odčítání kladného čísla skutečně mít, byť od záporného menšence), jakpak byste chtěl dostat kladný výsledek?

Mapel

To není pro kategorii střední školy, ale základní školy.

Součet záporných čísel je vždy záporný.

Nejraději bych odpověděl:
Používejte to co nosíte na krku.

ddolenska

přepíšu ti ten příklad doslova jak se to myslí:

  • A+(-B) je to stejné jako -A+1krát(-B) pak -A zůstává a když násobíš závorku +1 v závorce se nemění znaménka, proto zůstává -B a výsledek je -A-B a oba mají stejná znaménka, proto se A a B sečtou a znaménko zůstává záporné.

bolak

Pokud tomu i přesto nerozumíš, zkus si před ty písmena dát čísla:

  • A + (-B) = –1*A + 1(-1B) = –1*A + 1(-1)B = –1*A – 1*B = -A -B

PS: Platí pravidlo že nejdřív násobit, pak sčítat.