bolak

Proč když člověku nejde něco otevřít, třeba víčko u pet lahve nebo od láhve od okurek, tak se přitom šklebí i obličejem?

Přece obličej na otevření sklenice nepotřebuje, a přesto se mu při takové činnosti mračí čelo a křiví ústa.

Nejlepší odpověď
www

Obličej lze považovat za prvotní sdělovač emocí, poněvadž zapracuje mimika.
Nejde otevřít i při zarputilé snaze? A právě mimika to zcela minovolně prozradí 😉
Pokud na to budeš myslet, klidně se můžeš při stejné práci i usmívat, vyzkoušej 🙂

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Mimika

Další odpovědi
Klára K.

Přemýšlí, jak na to, většina lidí se mračí, když hluboce přemýšlí.
Nebo je to podobné, jako z křikem, člověk občas taky u otvírání flašky řve, uvolňuje si tak nervy, a tak se raději šklebí, než aby zavařovačkou mrsknul o zem 🙂

Děda Louda

Někteří se šklebí i jinými částmi těla. Bývají na opačném konci zažívacího traktu.