@seznam.cz

Proč k vyřízení pasu nestačí rodný list dítěte a musí být ještě potvrzení o státní příslušnosti.

Při vyřizování pasu pro 11 letou vnučku, mě bylo na úřadě v přerově řečeno, že si musím nechat vystavit potvrzení o státní příslušnosti.
Co to je za debilní nařízení?
Nestačí už rodný list?
Navrhuji rozvinout toto téma na širší veřejnosti a popřípadě i v televizi, protože tento požadavek a dá se i říci i povinnost pro žadatele, je už do nebe volající debilina našich zákonodárců.

Nejlepší odpověď
anonym

Sice to je,dle mého názoru byrokracie,ale uvádím to,co jsem zjistil:K žádosti o vydání cestovního pasu obou typů je třeba předložit
doklady prokazující údaje zapisované do cestovního pasu (jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo, apod.), například platný občanský průkaz (u občanů, kterým se občanský průkaz nevydává, jiné doklady, například: rodný list, oddací list), doklad o státním občanství (doklad o státním občanství se vyžaduje při vydání prvního cestovního pasu)

Další odpovědi
hanulka11

věřte, že jsou horší věci

Ella

z toho důvodu, že za jedenáct let už mohli rodiče státní příslušnost změnit, to by tady pak český pas mohl mít kde kdo!