Avatar uživatele
Michal Kole

Proč k pochopení jak se plave a udržení se na vodě není potřeba znát pascalův a archimimédův zákon ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4337 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

K plavání je potřeba to umět a ne pochopit zákony. Nikdy jsem neslyšel o nikom, kdo by se topil a marně přemýšlel a vzpomínal na pascalův a archimedův zákon. Podle ověřených zpráv se jim hlavou honí uplně jiné věci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lakeysha

Jsem si celkem jistá, že taje plavby byly známé už před Archimédem a Pascalem…k tomu stačí pozorovat přírodu a případně vzít to metodou pokus omyl…a pak už to jen předávat z generace na generaci

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

Tyjo, Michale, ty jsi takový český Sheldon Cooper :D
Na to, aby ses naučil plavat opravdu nepotřebuješ znát poučky a vzorečky, ale dochází pouze k určitému nevědomému pochopení fyzikálních zákonitostí, které člověk pochytí z praxe. Ve stylu: když udělám tohle, tak se stane tohle.....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

zeptej se ryby

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Není to třeba, protože hodíš-li někoho do vody, tak při průměrné inteligenci pochopí, že je třeba máchat rukama a hýbat nohama, aby se neutopil.
Proto také funguje škola plavání pro nemluvňata. No a určitě se nemluvněte nepůjdeš ptát, co to je Pascalův nebo Archimédův zákon. Nebo snad jo?
Jsou určité zákonitosti, u kterých není třeba přemýšlet a přesto fungují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Mě učil plavat syn,když mu byly asi 4 roky.Teď je mu 11 a o Archimedově ani Pascalovu zákonu nemá ani ponětí.Většina dětí se naučí plavat třeba ve 2–3 letech,myslíš,že při tom přemýšlí o zákonech?Nemluvě o zvířatech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

Znáš dobře gravitační zákon?

Jestli jo, tak věř tomu, že kdyby jsi se prokopal až do středu Země, tak tam budeš levitovat.
Nevěříš?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek