Avatar uživatele
zzzzz

Proč jsou všude kamery???

Nezdá se vám to až otravné? Jdu do obchodu a sleduje mě kamera v obchodě, jedu autem a sleduje mě kamera dopravní, jdu po městě a sleduje mě kamera městské policie, přijdu do domu, a sleduje mě kamera ve vchodě, už ani zalyžovat si nemůžu jít bez kamery, protože u vleku je webová kamera a vysílá to on-line. Chápu, že nastal pokrok v technice, ale na jeho úkor, si ubíráme soukromí. Kde všude budou kamery za 10 let?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, aramah, iceT, Alča M.♥, briketka10, veruska, anonym před 4427 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Netvrdím,že je mi dohled prostřednictvím kamer příjemný,ale beru to jako nutné zlo.Kamery jsou na veřejných prostranstvích,tak­že je celkem jedno,zda mě okukují spoluobčané nebo Velký bratr.Spíš by mě zajímalo,jestli v případě závadného jednání je záznam kamer považován při vyšetřování nebo u soudu brán jako důkazní materiál.Za svoje soukromí pokládám domov a tam žádné kamery nemám.Moje zámožná přítelkyně má luxusně zařízený dům a agentura celý objekt hlídá prostřednictvím sofistikovaného kamerového systému.Sice mi to v tomto životě nehrozí,ale nechtěla bych být tak bohatá aby mi majetek bral soukromí a musela bych marnit spustu času jeho ochranou.Soukromí a čas má pro mě větší cenu…:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Protože se dnes všude krade víc, než před deseti lety. 🙂
Ale lidé také rádi lžou a všelijak se vykrucují, takže je nutné je tímto systémem snadněji usvědčit.
Z vlastní zkušenosti ale vím, že ne vždy musí být kamera kamerou!
Nad vchodem žižkovského(!) domu, ve kterém jsem bydlela byla nainstalována kamera. Mě se tam ztratilo (čmajzli mi) kolo. S nadějí jsem se obrátila na majitele domu, který si za „hlídaný“ dům přirážel pěkných pár peněz k nájmu. Když se začal kroutit, že tam asi nebyla kazeta, musí se obrátit na XY agenturu a to bude chvíli trvat, uhodila jsem na baráčníka, s tím, že mu tam snad visí plechovka?! Byla to skutečně atrapa. Měla jsem po kole, ale chlapík brzy po nájemníkovi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

zzzzz, ono je asi třeba si uvědomit, proč všude ty kamery jsou. Stojí přece dost peněz. Máme je nainstalovány pro větší bezpečnost, pro konrolu, také proto, abychom si včas sami vzpomněli a nedělali přestupky. Zamávat do kamery na pozdrav se snad může.
Hlavně jsou kamery instalovány kvůli krádežím. Kdyby se tolik nekradlo a zbytečně se neničil majetek nás všech, nebylo by třeba kamer.
Mně kamery nevadí. Nemám pocit, že by mi ubíraly soukromí. Samozřejmě je to můj vlastní pocit a nikomu jej nepodsouvám.
Ad Damiana: moc děkuju . Rybičky jsou nádherné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Kamery mě nevadí,beru to tak ,že je to pro naše bezpečí. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

zzzzz přeci neděláš nic proč by Ti měly kamery vadit, jo jedině kdyby je nainstalovali tak do kabinek na zkoušení prádla a oblečení to by mi vadilo, když si jdu něco vyzkoušet tak mám divný pocit jako by tam nějaká visela a podívám se nahoru, to by tak hrálo, aby si nás prohlíželi nějací chlapíci u kamer co 🙂
ve městě mi nevadí a na parkovišti aspoň hlídaj zloděje a to je dobře..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Dalším velkým důvodem je to, že státní aparát o nás díky těmto systémům může zjistit cokoli. Nejenom kamery , ale můžeme být sledování přes mobily, navigace a podobně.
Zkrátka – velký bratr nikdy nespí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

  1. všude nejsou
  2. tam kde jsou je pro to pravděpodbně důvod

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

protože lidi kradou jak straky a tohle je jediná možnost, jak mít nad vším trochu kontrolu a nemít v ulicích plno policajtů,kterých už je i tak dost – nemůžou uhlídat všechno a proto pomáhají kamery…
Nebojte se, kdyby vás někdo okradl přímo pod městskou kamerou a jenom díky tomu by pachatele našli a potrestali, tak budete za kamery jen a jen ráda…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

jednoduse si toho nevsimam,tak ani nevim,kde kamery jsou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Damiana

Ad Očko: Rádo se stalo, těší mě, že se líbily.:-)

před 4426 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek