natybubu

proč jsou nápisy ambulance na nemocniční sanitce nalepeny zrcadlově??:-o

už docela dlouhou dobu mi to trvá hlavou.......diky
Doplňuji:
ty jo.....to mě tada fakt nikdy nenapadlo
diky moc

Nejlepší odpověď
Drap

Pouze proto, aby nápisy byly snadno čitelné i ve zpětných zrcátkách řidičů.

Další odpovědi
Cavallina

Když jede ambulance za autem a řidič auta se koukne do zpětného zrcátka- v zrcátku to vidí obráceně.

quentos

tatáž otázka tu padla před více než rokem, mohla jste si ušetřit čekání na odpovědi: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ambulance-na-sanitce?podobna=1

honza19hk

odověďí tu je dost,jen doplním že to samé mají hasiči a ZZS.U poldů jsem si toho nevšiml.

baghira

honza19hk: policie má zrcadlově ten červený nápis STOP mezi majáky (resp. může ho rozsvítit oběma způsoby)

bolak

natybubu: a všechno najednou začalo dávat smysl…

;)