Anikitos

Proč jsou lidé (téměř) vždy slepí k názorům těch, které nemají rádi?

Myslím tím, že když někdo někoho nenávidí, nemá ho rád, nebo se mu třeba jen nelíbí, tak nebere jeho názory a myšlenky vůbec v potaz a ihned jej zavrhnuje. Často ani nepřemýšlí nad tím zda je to pravda – nebo jestli to zní logicky.
Dějě se to ve všech oblastech života a často jsou lidé vůči někomu zaujatí (politikům, různým osobnostem, i známm) jen díky dezinformacím šířícím se rychlostí světla a už dále nehledají, co je na tom pravdy = udělají si svůj názor, který už nejsou ochotni změnit, i když je třeba založený na lži, a ať pak ten člověk udělá nebo řekne cokoli, je pak těmito lidmi odsuzován.

Podle mě je to o omezenosti lidské inteligence. Nejsou zvyklí přemýšlet, jsou líní zjistit pravdu a mají zvýšené Ego, když nejsou ochotni uznat, že i „nepřítel“ může mít pravdu.

Nejlepší odpověď
Kepler

Něco na tom je, lidé neradi uznávají, že i nepřítel může mít pravdu a když jeho názory a priori odmítají, je to znakem vlastní omezenosti. Ale když někdo opakovaně tvrdí nesmysly, které jsou v rozporu s vlastní zkušeností a znalostmi nebo jde o všeobecně známé poznatky, pak s takovým demagogem mám jen útrpnost, nebo rovnou srandu.

Další odpovědi
ivzez

Já si myslím, ži lidé názorům těch, koho nemají rádi,
nevěnují vůbec žádnou pozornost.
Je to škoda, protože se i od nepřátel lze lecčemu přiučit.

Kelt

Kdo chce psa bít, vždy si najde hůl. Asi znáte ze školy, někdo se na začátku nechytal, měl špatné známky a když uměl, moc dobrou známku nedostal. Ti, co dobře začali a zapsali se tak, a neuměli, tak to vyučující omluvil. Stejné je to v zaměstnání, v politice a pod. Pokud jsi do někoho zamilován, tak chceš být s ním (ní) a je ti jedno, samotného by tě to nenapadlo, ale nevidíš, neslyšíš.

Kryšpín

Většinou jsou to z družiny, kompánie, podržtaškové a podobná odrůda z ministerstva prav­dy

Tomáš Jedno

Ježíš nás učí milujte své nepřátele. Nesudťe a nebudete souzeni. Satan ovládá tento svět a našeptává mocným a ti zahleděni do sebe ničí lidi. Chcešli se osvobodit popros o pomoc Ježíše. Nejmocnější Boží zbraň je láska a nejmocnější satanova zbraň je strach.