Bronzový

Proc jsme jako lidstvo stale nepoucitelni?

Jiz moje babicka ,ktera byla vzdelana a ucitelka mi rikala,ze lidi neposlouchaji dobre rady ,treba od rodicu a kazdy si jde v tom zivote podle sveho.
Pry se musi kazdy spalit,nez se pouci.
Prestoze urcite, "veci" , v zivote jsou stejne po staleti.
Doplňuji:
Bohuzel ,babicka jiz nezije,prestoze se dozila krasnych 91 let a z vlastnich zkusenosti vim,ze rodice poslouchame neradi,to spise ty prarodice,i kdyz jsme, "jaksi ve veku".

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Někdo si hold nedá říci... Přiznám se, že i já mám svoji hlavu a jednám většinou podle sebe. Následně uznám, že jsem udělala chybu a měla dát na rady druhého. Někdy si ale poradit nechám a v závěru jsem ráda, že jsem tak učinila.

Záleží na konkrétní situaci.

Další odpovědi:

Pokročilý

Protože nejlepší učitel je praxe a když ti někdo tvrdí, že to tak je a ty jsi to ani nezkusil tak tomu budeš věřit méně než když to zažiješ na vlastní kůži.
Tak si to myslím já teda.... :D

Zlatý

v tomto musím s vaší babičkou naprosto souhlasit

Bronzový

Jojo,tak to nějak je a člověk si nedá říct.Děda pamatoval časy za První republiky a život za "tatíčka Masaryka",kdy od devíti let už pracoval a snažil se pomáhat živit rodinu,jeho bratr jel za prací do Ameriky a umřel tam,babička posluhovala jako děvečka na statku sedláků,byla nezaměstnanost a bída,každý se léčil jak se dalo,protože na doktora nebylo,pan Masaryk jel Vsetínem na bílém koni a rozhazoval pětníky na přilepšenou té lůze co ho volila a chcípala hlady.Ano,demokracie se vrací.Akorát ceny jsou dnes trochu jiné,jinak se historie opakuje.

Bronzový

Jistě,že je v tom moudrost,ale neznamená to,že musíme všechny rady slepě poslouchat.Všechno prochází vývojem,ať věci, technika, společnost, atd. Někdy je to k dobru,ale jindy může jednou řečená rada pomáhat celý život

Bronzový

Asi se jedná o slepou vývojovou větev...

Zlatý

Máš pravdu. Taky jsem se oženil a ta slečna se provdala a přijala moje příjmení.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.