Proč jse nezobrazuje diakritika?

Udělal jsem překlad jedne male hry. (našel jsem si soubory a ty jsem přeložil do češtiny a uložil je do hry na stejne misto, "jako" v původnim stavu - stejna přípona ,stejny nazev). Spustil jsem hru vše se načetlo a šlo dobře. Texty a napisi byli česky ale nezobrazovala se pismena z diakritikou, misto nich se tam zobrazil čtvereček. Co mam udělat aby se zobrazila diakritika??
Doplňuji:
Myslel jsem si že tu je někdo chytrý a dokáže my poradit ale zjistil jsem že, někteří vůbec neví o co jde a přesto odpovídají nesmysli. Tyto odpovědi jsou z cela k ničemu a "nemají tu co dělat".

Ps: Chybu v textu udělá občas každý.(a kdo říká ,že ne tak jich tam má víc!!)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

No, napadají mě dvě varianty:

1) Vykašlat se na diakritiku a používat pouze písmena bez háčků a čárek. Sice to není nejlepší, ale rozhodně je to čitelnější než čtverečky. A navíc to bude 100% fungovat.
2) Problém může být v kódování. Předpokládám, že jsi ten text psal v něčem jako je notepad (poznámkový blok). Zkus si stáhnout nějaký pokročilý textový editor a zkus ten text převádět na různá kódování, třeba se nějaké z nich ujme. Tohle by měl umět např. PSPad. Je ale možné, že se neujme nic, pak máš smůlu a musíš si vystačit s první variantou.

Zdroj: http://www.pspad.com/cz/

Další odpovědi:

Bronzový

Možná díky tvé češtině.
Doplňuji:
Kdyby tam byla jedna chyba, tak ji přehlédnu. Ale jelikož jich tam máš až skoro rekord a znovu i při doplnění jich tam nasázíš, jak brambor, tak se potom nediv.

Pokročilý

M., reaguji na tvou odpověď: přesně tak! Nejdříve se nauč rozdíl mezi: JSE (neexistuje) a SE! Poté si procvič tvrdá Y! A pak se možná diakritiky zobrazí :-DD

Bronzový

České znaky s diakritikou mohou mít různý "číselný kód", podle kterého je software pozná, zkuste zkontrolovat kódování ve kterém jste soubor vytvořil a uložil.
Druhá možnost je, že ta hra vůbec diakritiku neumí, že v sobě příslušné kódování prostě nemá.
Doplňuji:
...pokud jste text psal v notepadu, zkuste jej "uložit jako" a zvolit jiné kódování...

Diskuze k otázce

anonym

tak to napis bez hacku a carek

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.