Pokročilý

Proč ještě v Česku komunikujeme v češtině, když svět mluví anglicky?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Osobo bídná, asi Vám vůbec nic neříká sounáležitost k mateřskému jazyku a už vůbec nic "doba národního obrození". Naši předkové úspěšně překonali pokusy o poněmčení, otcové o poruštění. U nás na Moravě byste zcela poprávu za podobnou otázku dostal pořádně přes svoji nevymáchanou hubu.

Další odpovědi:

Stříbrný

Pevně věřím,že mateřského jazyka se většina z nás nehodlá vzdát.A doufám, že nebude to jediné,co národu zůstane.

Zlatý

Pokiaľ ľudia hovoria jazykom svojho národa tvoria ešte národ. Ak však zahodia vlastnú reč - stratia sa, národ zanikne.
Pozrite sa do histórie: Bulhari, ázijskí dobyvatelia dobyli Slovanské územie, prevzali reč zvyky, zanikli.
Prusi - Slovania prevzali reč nemeckých dobyvateľov, zanikli ako národ. Prusko zostalo nemecké.
Chcete aj vy zaniknúť?

Zlatý

To nevím,ale byl jsem v německu a komunikovali tam svým jazykem a vedle v podnájmu je francouz a ten mluví taky francouzky.Tak nevím proč by jsme my doma nekomunikovali česky.

Zlatý

Hlavně si ujasni svoji identitu. Jinak ti nikdo nebrání. Mluv si jak chceš pokud se domluvíš !

Pokročilý

Protože mi tak zobák narostl a souhlasím s dudu ! A seš ňejak chytrej,protože právě dnes v Hydeparku na 24 povídal Tomio Okamura,že zrovna v Japonsku se do anglické řeči nehrnou,protože jsou naprosto soběstačný národ,hrdý na to,že jsou Japonci.Teď jsem Ti to dala !!! Trochu mě to nazvedlo...

Diskuze k otázce

czechthis

Vepište oJa ziju v Kanade, pred tim v Jiho Africe, - odjeli jsme kdyz mi bylo 8. Nikdy jsem neslisela aby Italove, Reci, Polaci, Nemci, Portugalci a.t.d., mluvili doma jinak nez svim jazikem a dodrzuji si sve tradice. Mam takovy dojem ze cesi se za sebe stydi a chteli by byt Americani, kteri moc nejakou kulturu ani nemaji, mimo Coca Coly, Hamburgu a agresivnich filmu. Ceska kultura je fantasticka a jazyk jako muzika - neda se anglictine prirovnavat. Budme hrdi, mame za co !dpověď...

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.