Avatar uživatele
multicccddde

Proč je v těch střelách zrovna wolfram?

Jak to nedávno zmiňovali ve zprávách, co se veze na Ukrajinu, jak je v tý střele 180–200 tisíc wolframovejch kuliček… Proč zrovna wolfram, proč ne, já nevím, třeba zinek, olovo, železo? Proč zrovna wolfram?

Postedit: Sorry, že jsem ten prvek nazval velkým písmenem, už příště tak pana Wolframa nebudu urážet, tyjo. Ostatním díky za vysvětlení.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 553 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Je těžkej (má vysokou hustotu) tvrdej a pevnej = takže se ty kuličky nerozpadnou po výbuchu ale opravdu rozprsknou na velkou vzdálenost a s velkou energií.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aevul

Má vysokou hustotu, tím i vyšší průbojnost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
metro

Není tam pan jménem Wolfram, ale kov, co se nazývá wolfram (s malým w).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Je to kvůli fyzikálním vlastnostem wolframu. Vysoký bod tání 3600 C, hustota 19,3. Můžeš si spočítat kinetickou energii takových kuliček. Olovo má nižší bod tání i hustotu atd. A v tabulkách si můžeš najít další údaje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aevul

Dochy: ono jde hlavně o tu průbojnost. To je důvod, proč se všude psalo, že se před touto municí neschováš. Jinak by stačilo dodat Ukrajině brokovnice :)

Avatar uživatele
aliendrone

aevul>>> No ale gangster Dochy to popsal LÉPE, jakkoliv ty správně zdůrazňuješ tu průbojnost, která je hlavním kritériem při penetraci (nejen) pancíře. Ona jde ruku v ruce nejen s tou hustotou, ale i tvrdostí a dalšími vlastnostmi. Ty zmiňuješ jen hustotu, ale ruku na srdce, prakticky stejnou má i zlato věř mi, že bys zlatem pancéřovou ocel jen tak lehce neprostřelil, na rozdíl od wolframu.

Avatar uživatele
Dochy

to ale souvisí s tou tvrdostí a hustotou 😉 Olovo moc nezabírá.

Avatar uživatele
Dochy

to ale souvisí s tou tvrdostí a hustotou 😉 Olovo moc nezabírá.

Avatar uživatele
aevul

Chápu, ale to v odpovědi nepíšeš ;) Doplň to a bude odpověď kompletní.

Nový příspěvek