Zlatý

Proč je v lese po napadnutí sněhu takové ticho ?

Doplňuji:
Jsem z venkova a sám jsem důvod neznal. Bral jsem to jako fakt .
Sníh je nejen výborný tepelný izolant ale čerstvě napadaný sníh perfektně tlumí zvuk.
Vrstva čerstvě napadaného sněhu dokáže utlumit až 90% !! zvuku nad frekvencí 500 Hz.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Řekla bych, že sníh působí jako bílá peřina, tlumí kroky, pokud není sníh zmrzlý a nekřupe pod nohama. Bílá barva navozuje pocit klidu., už sama je symbolem čistoty, jasnosti, radosti. Možná proto tak člověka ovlivňuje.

Ptáci nezpívají, jen ve sněhu lze pozorovat stopy třeba srnčí zvěře, která hledá potravu u krmítek. Může se ozvat zvuk i jiné zvěře, která v zimě nespí.

Příroda odpočívá, spí, připravuje se na jaro, až bude muset mít "hodně práce" a znova se všechno zazelená. .

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud je bezvětří, tak se les opravdu ztiší. Když totiž napadne sníh, zatíží se i větve a jehličí.Tím je daleko méně možností tření se o sebe a zdá se, že les je naprosto v klidu.

Bronzový

Mohlo by se zdát, že sněhová peřina pohlcuje zvuk. Nebo že v zimě a ve sněhu se špatně pohybuje a tak lesní zvěř zůstává v úkrytech a šetří teplo. Je však jasné, že v lese je ticho proto, protože ukecaný lidi seděj u kamen, cucaj grog a do lesa ani nepáchnou ... ;-)

Vzhledem ke krystalické struktuře sněhových vloček tvoří 90 procent jejich objemu vzduch. Proto sníh dobře izoluje a tlumí zvuk.

http://www.jindrichpolak.wz.cz /…

Zlatý

To je tajne ..... nefeknu ...:D

Zlatý

drobný pohyb (fauna flora) na zemi má různé zvuky ..v závislosti na vrstvě sněhu se tyto zvuky tlumí a hlavně tato vrstva omezí ten drobný pohyb :o

Zlatý

já myslel že je to tím, že ptáci jsou zapadaný sněhem a nemůžou kvíkat..no nemůžu vědět všechno

Diskuze k otázce

Zlatý

Sůwa

To není zdaleka jen v lese, i město se po sněhovou peřinou ztiší... :-)

Zlatý

mosoj

Zcela určitě. Jenom to není tak okaté.

Zlatý

mosoj

... nebo ušaté ..

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.