Weroniq

proč je v Karlových Varech tolik Rusů?

proč se vždy v souvislosti s Karlovými Vary mluví o Rusech? je jich tam opravdu tolik? proč?

Nejlepší odpověď
briketka10

ti jsou tam od roku 89 co byla revoluce a roztrh se s nima pytel je tam jejich celá mafie a jsou i v Praze..
není se čemu divit skupujou celé domy, protože na to mají peníze a jsou spolčený i s naší „smetánkou“ :)

Další odpovědi
manon

Je jich tam opravdu hodně. Jsou poměrně snadno rozeznatelní. Všude jsou ruské nápisy. Jejich obliba Varů má historické kořeny – "návštěva ruského cara Petra I. na počátku 18. století byla pro Karlovy Vary velmi významným momentem, jímž se staly místem, kde se setkávaly evropské elity. Ruská šlechta sem od té doby pravidelně jezdila. Roku 1898 zde byl podle vzoru kostela poblíž Moskvy postaven pravoslavný chrám sv. Petra a Pavla, jehož stavba byla zčásti sponzorována zámožnými karlovarskými pacienty ruského původu. Po druhé světové válce jezdili do Karlových Varů jednak sovětští vysocí důstojníci, jednak sovětští pracující. Po roce 1989 sem přicházejí noví Rusové, tedy nová ruská ekonomická elita. "
Doplňuji:
Až tak: 1945 Československá vláda darovala hotel Imperial spolu s některými dalšími lázeňskými objekty v Karlových Varech sovětské vojenské správě.
1947 Hotel Imperial přešel pod správu sovětského ministerstva zdravotnictví.
1957 Předání hotelu Imperial zpět do československých ru­kou.

Drap

Asi proto že se jim tam líbí a jsou tam, nebo alespoň byly vhodné popdmínky pro jejich podnikání. Je celkem přirozené, že menšiny cizinců se pokud možno shromažďůjí v určitých lokalitách.

Rocker

Kdyby jen v Karlových Varech.V Praze jsou taky všude,teď nedaleko nás stavějí veliký bytový komplex a většinu bytů mají už předem koupenou Rusové. Asi je na čase si zopakovat azbuku a pár slovíček:-)

honza19hk

lepší rusové než připálení češi.
Víte jak to myslím,rusové aspoń nekradou.

auluk

Sice nevím proč ale vím že se jednoznačně pozná kdo je a kdo neni rus. Byla jsem tam a když jdete po nějaké ulici všichni se na vás dívají jako kdyby jste spadli z marsu.

manon

Jde o to, proč se jim líbí právě v KV, i jinde je asi hezky, i když KV jsou nádherné. Pro Ruskou armádu tam skončila válka, na dlouho tam potom Rusové zůstali a obávám se, že KV považuji za své. Ty „podmínky k podnikání“ si tam už potom dolaďovali :) Moc peněz je velká.