Proč je tolik zájemců o artefakty Wermachtu z II.světové války?

Nejlepší odpověď
badisko

hele kdyz pominu to… ze je to nemecke a slouzilo to k nehezkym ucelum…tak nemecke uniformy..vyzbroj a i blbe doplnky …jsou pekne propracovane …myslim ze nemci meli nejkrasnejsi uniformy …co se tyce dustojniku proste gum…

Další odpovědi
anonym

jsou dvě možnosti,jedna je že lidi vždycky lzajímalo cizí neštěstí,a tak se dobře i prodávají domy kde třeba straší,nebo se odehrálo něco zlého,a druha v tomto případě pravděpodobnější,že si chtějí připomenout čím naší dědové,otcové a příbuzní museli projít,jaké peklo museli prožívat a je to takzvaná upomínka na naše zesnulé,kteří trpě­li

Drap

Jednak to jsou fandové , sběratelé, hobysti a mohou se k nim přidávat i příznivci nacizmu a Hitlera. Myslím ale , že je i dost velký zájem o artefakty jiných armád.

BANAN93

já teda nejsem nějakej „fašoun“ nebo „nácek“ , ale když jsem nedávno viděl pravou důstojnickou dýku od luftwafe – se slonovinovou rukojetí a zlatým drátkem a dubovými ratolestmi, kvalitní ocel se značkou veverky v logu(název si už nepamatuju) tak jsem byl velmi učarován – některé jejich ocenění jsou umělecké ruční práce (skvosty)
Doplňuji:
přesně tohle – no není krásná ????? http://prag-antik.cz/produc­t.php?id_produc­t=15

jendahun

Taky jsem se divil,že se toho nabízí na netu celkem dost. Ano,taky souhlasím, že některé doplňky,zbraně a uniformy měli perfektně propracované, ale nevím k čemu někomu bude : kola od panthera,mám jich ve stodole víc…,kanystr plechový deset litrů originál wehrmacht, originál dynamo k polnímu telefonu wehrmacht a pod…Inzerát na Bazos.cz tento měsíc.