kratagott

Proč je těžké sehnat informace o metylacetátu?

Jedná se o nějaký prekurzor na výrobu drog, či zbraň hromadného ničení. Např na Wiki… ani slovo, Je to dobrý zdroj vodíku do palivových článků a energetický zdroj, který lze jako palivo dobře vyrábět z odpadů

Nejlepší odpověď
Kepler

Methylacetát je methylester kyseliny octové a používá se především jako rozpouštědlo. Jako zdroj vodíku není vhodný a že by se dal vyrábět z odpadů (jakých?) mi není známo. Vyloučit to však nemůžu.

Další odpovědi
Emefej

„Proč je těžké sehnat informace o metylacetátu?“ Protože neumíš hledat! Ty neznáš Chemspider?

Jak konkrétně si přípravu tohoto esteru z odpadů představuješ? Stačí jenom hrubý nástin technologie.

Lamalam

Pokud nepovažuješ Wiki za jediný zdroj informací, tak to těžké není. V odborné literatuře toho najdeš dost. V katalogu knihovny na mém pracovišti jsem našla dokonce čtyřsetstránkovou monografii o metylacetátu, tam snad musí být úplně vše. Až nebudu roupama vědět co, tak si to půjčím.

S tou dobrou výrobou z odpadů asi nebudeš konkrétnější, že?