Avatar uživatele
Fienir

Proč je těžké se přinutit k nějaké činnosti?

Nicneděláním plýtvám časem, svým potenciálem a situaci mi to nezlepší a akorát život promrhám. Naopak akcí a pílí mám šanci něčeho dosáhnout. Jak se říká, komu se nelení, tomu se zelení? Proč to tělo a mozek nechápou?

dodatek: já nepopírám, že to je lenost, já vím, že je to lenost, ale jsem typ lenocha, kterému ta lenost vadí. :D Možná to výchovou je, nikdy jsem nebyl nucen makat a něco dělat (a pokud jo, tak ne intenzivně) , asi to byla chyba. Ale teď mám odpovědnost za svůj život já, tak to chci změnit. :)

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? jirka F, Anikitos před 2062 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Hlavně že si to nicnedělání umíš zdůvodnit! Ona je to prachobyčejná lenost.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?led Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Váš problém je v tom, že telo nepremýšľa a nečíta odpovede na stránke www.odpovedi.cz. Mozog by sice bol aktívny ideológ v premýšľaní, no vyčerpáva sa čítaním odpovedí na stránke www.odpovedi.cz a potom nemá silu prinútiť tvrdohlavé telo k požadovanej aktivite.

Dodatok po doplnení otázky
Lenivosť je možné prekonať
1 – stanoviť si cieľ, ktorý chcete dosiahnúť
2 – aktívna práca až k dosiahnutiu stanoveného cieľa
3 – neuspokojiť sa dielčími etapovými výhrami
4 – nebáť sa potu a námahy na ceste k cieľu

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jirka F

Deprese,Démon lenosti,

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Belfegor

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anikitos

Prokrastinace nebo nejspíš lenost a žádná disciplína, možná chyba ve výchově (nic ve zlém, jen říkám pravděpodobné příčiny). ;)

Zkus se alespoň k něčemu přinutit a brzy si zvykneš. Nějak se třeba odměňuj za nějaké čiinosti tedy za to, že se do nich odhodlal pustit. A hl. buď positivní, když je člověk mrzutý, nešťastný a naštavný i na sebe, tím víc se mu nechce nic dělat.
Všechno je vlastně jen o ”nastavení” mysli.

Veď si jednoduchý denní/týdenní rozvrh – něco jako jsou ”každoroční předsevzetí,” kdy si lidé slibují, co za ten rok chtějí udělat. Vytvoř si takováto předsevzetí (plány) na každý den nebo alespoň na týden (např. ”V tomto týdnu chci, alespň jednou… a jednou… a zase něco jiného”). ;)

Zkus si třeba (trochu) zacvičit. Vím, že se to může zdát jako blobst, když se ti nechce nic dělat a tím pádem ještě cvičit. Ale po cvičení budeš šťastnější, sám se sebou spokojeněšjí a ironicky budeš mít víc energie.

Možná máš taky nedostatek energie. Zkus kromě cvičení ještě dobře zdravě jíst (vitamíny), dostatečně pít vodu, přiměřený spánek atd…

Zkus sám zjistit, kde je problém – v čem je tvůj konkrétní blok a jak jej překonat. :)

Upravil/a: Anikitos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Zalezi jen na Tobe, jak svuj zivot prozijes, aktivne nebo lenosenim.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orestez

Kdo nic nedělá, nic nezkurzkazí. Platí to i při lenošení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Je to prach obyčejná lenost. A pokud si to uvědomuješ a chceš to změnit, nic Ti v tom nebrání. Vytkni si cíle, zaměř se směrem který Tě zajímá, najdi si koníčky a zájmy a přestaň meditovat a začni žít aktivně.;-)
Není nic horšího, než ve stáří zjistit, že jsi celý život „probendil“.
Já měl „výpadek aktivity“ (ze zdravotních důvodů) pouze několik let a moc mne toto „probenděné“ období mrzí. ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Nevím.
To neznám :D
Občas se jen přinutím k lenošení.
Pokud chceš, snaž se dělat co je třeba, co chceš dělat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek