Akzeret

Proč je tam místo x uvedeno x/13,5?

http://www.re­alisticky.cz/u­cebnice/01%20Ma­tematika%20S%C5%A0­/02%20Funkce%20a%20rov­nice/09%20Expo­nencialn%C3%AD%20a%­20logaritmick%C3%A9%20fun­kce%20a%20rov­nice/03%20Expo­nenci%C3%A1ln%C­3%AD%20z%C3%A1vis­losti.pdf

Jde o příklad číslo 6.

Myslela jsem si, že tam bude jenom x, ale právě mi tam někde chyběl údaj 13,5 mm. Tady píšou, že je to 1/2 na x/13,5. Proč?

Prosím o vysvětlení, sedím tu nad tím už skoro hodinu :(
Doplňuji:
Lamalam:
Ale já nechápala, proč je tam x/13,5. Teď už jsem na to asi přišla.
Je to proto, že za x dosadím šířku a vydělím to 13,5, protože taková šířka pohltí polovinu záření. Dostanu tak „číslo“ (stále mluvím o exponentu), které mi říká, kolikrát dám za sebe 13,5mm desku.
Že jo? :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Těch 13,5 mm je tloušťka absorbční polovrstvy pro daný materiál. Pro výpočet intenzity záření se používá obecný vzorec, který máš napsaný na konci příkladu. V tomto případě je to jedna krát jedna polovina na x/13,5. Za x dosaď celkovou tlouštku a máš to.

Další odpovědi
jjj123456789

Úkoly neřešíme.