Beer4Real

Proč je schodek státního rozpočtu tak vysoký?

Chápu to, že i nejlepší ministr financí by nezabránil tomu, aby náš stát zvyšoval ročně svůj dluh, ale proč se neudělá větší, radikální řez?
K čemu zvyšovat plat učitelů, doktorů a jiných stát. zaměstnanců?
Tahle kategorie zaměstnanců má pořád daleko vyšší plat než většina lidí v této zemi a určitě by hlady neumřeli kdyby jim stát nepřidal pár stovek navíc.
A třeba takové zvýšení důchodů o 200 kč bude k něčemu dobré?
Důchodci to upřímně ani nepoznají a stát za to dá 7 miliard korun?
Ptám se proč takové výdaje, které nejsou nezbytné?!
Já když nemám peníze, tak vím že si nemůžu dovolit v obchodě koupit víc jak za 2 stovky a s tím tam jdu.
Proč bych se zadlužil abych si koupil láhev whisky když na to nemám??

Odpovědi
mosoj

Ty jsi jaká kategorie ?
Máš pravdu, na co zvyšovat příjem občanům když to může pár vyvolených ukradnout !!!
Doplňuji:
http://www.blis­ty.cz/art/70305­.html

PetrXY

Kdyby se tolik nekradlo, tak by ten schodek tak vysoký být nemusel. Velká část veřejných peněz mizí při výběrových řízeních státních institucí, která jsou „šitá na míru“ firmách, kde mají ti, co o nich rozhodují, své známé, strýčky, apod. Např. naše dálnice – jejich výstavba je nejdražší v celé Evropě – ale kvalita žádná. A kdyby se tolik nekradlo, tak by i ti důchodci mohli dostat přidáno víc.

zjentek

to ti rád vysvětlím:
jako malej jsem velmi často slýchával: „Když budeš debil, budeš chodit do práce“ ..no a teď, s odstupem času okolo vidím, jaká to byla pravda!
Doplňuji:
emocionální video zde:
http://www.stre­am.cz/nejnovej­si/restart-zivota/10003468-mentalni-bohatnuti