DusanOrlik

Kdo má větší plat?A proč?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
WeeBear

Zemědělec

Docela mi uniká smysl otázky.
Záleží kde zahradník, či kde zemědělec. Záleží na mnoha ročních období, a tak dále, a tak dále,..

.. Volím zemědělce z prostého důvodu. V dobách sklizně jsou na tom skutečně dobře. Ať už jde o prodej sklizně jako takové, nebo o to, jaké platy mají kombajnisté.

To, že mimo hlavní sezónu se už tak dobře nemají taky berte v potaz. Každopádně jsou to spíše sezónní povolání, těžko soudit.

Další odpovědi
Vlk-Gabriela

Zahradník

http://www.platy-mzdy.cz/

quentos

Zahradník

bývalí sousedi mají zahradnictví a uživí je to oba. U zahradníka se nejedná o sezónní povolání – přes zimu mají skleníky…

ondra07

Zemědělec

venkovan

Zahradník

Záleží na šikovnosti jednoho či druhého. Zahradník je ale hodně široký pojem. Od pěstování rostlin až po realizaci a údržbu zahrad, parků apod.
Zemědělce jako společnost dost držíme pod krkem – prakticky si cenu nemůže určit, zejména když má nesmírně těžkou konkurenci v dovozu potravin z rozvojových zemí ači ze zemí s lepším klimatem.
Zahradník je slušba – pokud se daří společnosti, má šanci, že jeho práci so lidi koupí i za vyšší cenu.
Ale ve své odtatě, kdo pracuje s půdou je na otom špatně. Víc než na jeho kvalitě práce záleží jak se na něj usměje počasí. A na tom staví svoje úspěchy různé bankovní domy, které při neúrodě požadují proplacení úvěrů i za cenu bankrotu zemědělce. Smutné je, že na zemědělství jsme všichni existenčně závislí. na bance – to je jen umělá nadstavba vymyšlená člověkem, ne přírodou. Zemědělství je vlastně ten zázrak, který dokázal stabilizovat a následně zvýšit počet lidi na Zemi.

samicek333

Zemědělec

akorát dorovnávám skóre, ale podle toho, jak dobrý zemědělec/zahradník