Frogman

Proč je paštika tužší?

Zdravím,
jde konkrétně o paštiku Májku. Nedávno jsem otevřel konzervu z roku 2013 a nádherně šla rozmazávat, ale ty novější (2015) jsou takové tuhé, že jdou rozmazat také, ale až po nějaké době.
Změnilo se snad složení nebo tam něco přidávají navíc?

Doplňuji: @sesednizkola: Ne, ta paštika byla celou dobu ve studeném sklepě.
@cochee: Na složení se schválně někdy podívám, ale to by mělo být stejné.
Díky všem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Buď výrobce přidal játra, což je málo pravděpodobné, nebo přidal více kůží!

Další odpovědi
Emefej

Asi je tam víc škrobu a dalších balastních látek.

Drap

Neni to jen u majky. Výrobce aby dodržel poměry a vyráběl levněji, nahrazuje živočišný tuk /sádlo/ tukem rostlinným /margarinem/. Myslím, že toto je hlavní důvod.

marci1

Bohužel Májka již nepatří k těm lepším paštikám. ☹

Zdroj: http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/na-vasi-strane/velky-test-jatrovych-pastik-ktera-je-nejlepsi-a-ktera-se-neda-jist.html

sesednizkola

Paštika je podle mě pořád stejná. Třeba byla ta z roku 2015 studenější? Studená paštika ztuhne hodně a je dle mě také chutově lepší než nevychlazená a „srač.ovita“ z kredence

cochee

Ale však na obou konzervách musí být napsáno složení, na to žádný výrobce nedostal od ministerstva zemědělství a výživy (nebo jak se jmenuje) výjimku.

Jinak já zásadně nekupuju nic od Alzy (kvůli zeleného zm*da) a právě od Hamé. Hamé snad, kdyby to mikrobiologicky prošlo, by bylo schopno vyrábět i z fekálií, jen aby snížilo výrobní náklady.