Spiritus

Jak překonat odpor…

k syrovému masu?Už dlouho chci ochutnat tatarák,ale nějak mi to nejde…
Doplňuji:
už sem viděla spoustu lidí jak si na tom pochunávaj,i to hezky vonělo…ale nejde to :(
stejný problém je i s vajíčkem,jak­mile není žlotek tuhej,tak to nesnim..i volský oko si smažím z obou stran :/

Nejlepší odpověď
vagra

Jediná možnost,jak překonat odpor k syrovému masu je,že ho ochutnáte.
Jinak to nevidím.

Další odpovědi
cukrar

Jak ochutnat něco co nevím jak chutná a co to se mnou udělá?
Začnu velice malým soustem, opravdu malý. Na špičku nože dám ochutnávku čehokoliv, třeba sýr který nechutná nebo i jiný druh vyplivnu, vypláchnu pusu, počkám a pak zkusím opět.
Začněte od vzorku, který skoro nepoznáte v ústech.
Takto jsem začínal třeba s nutrií.

elektrikář

Pokud je vyrobený z kvalitního masa nemněl by mít člověk žádné zdravotní problémy.Není to potravina na dlouhé skladování. Rozmixovat nebo naškrábat smíchat s kořením
natřít na topinku, a nějaké dobré pití.Líznout si ochutnat, uvidíte. Udělejte to pro hosty a jak jim bude chutnat.Jíst se dá všechno je to jen věc názoru.

ReHu

Myslím, že máš 2 možnosti. Pokud mám k něčemu odpor, nenutím se tomu. Chuť může přijít časem sama. Osloví tě třeba vůně nebo to, jak si pochutnávají ostatní.
Nebo… můžeš, jak je zde již uvedeno nabrat opravdu pidi kousínek, přivonět, olíznout, …

anonym

Klidně jej nepřekonávejte­.Mohlo by se stát,že by jste získala nájemnici.

alexandra

Tak někoho naveďte,ať Vám to časem dá ochutnat, až na to zapomenete a řekne,že je to nějaká paštika a potom Vám prozradí,že je to tatarák.

dagry

Tatarák, dobře připravený a ochucený, chutná na topince opravdu jediněčne. Ale mě spíš překvapuje, proč se máš do něčeho nutit, když máš k tomu tak velký odpor?? To je přece jednoduché, tak se nenuť a nejez co nechceš.

Tata

Odpor k něčemu je jen psychická záležitost. Pomoc ti mohou jen tví nejlepší přátelé. Skus se s nimi dohodnout aby ti uspořádali jednou týdně hodinu překvapení. Ať ti připraví ochutnávku pěti pochutin. Vždy jen malé sousto a vždy na toustu nebo topince. Použít se dají různé sýry pomazánky salámy, paštiky, a mezi nimi i tatarák. Ten tatarák nemusí přijít hned první sezení, ale třeba až třetí. Ty musíš mít zavázané oči a pro zpestření celé akce se můžeš pokusit uhodnout co jíš. Možná budeš překvapená jak málo chutí dokážeš vnímat a určit. Ale pozor, pokud by se ti začal zvedat žaludek hned při prvním soustu a vůbec by se nejednalo o tatarák nebo vajíčko na hniličku, potom buď navštiv psychologa, nebo prostě co ti nechutná nejes, mohlo bi to mít i nepříjemné následky.