Kepler

Proč je obchod se zbraněmi legální?

Zatímco obchod s drogami nikoliv? Přestože zbraně zabíjejí vždy a účinně a drogy jen někdy. Na druhé straně nezabíjí zbraň, ale člověk který ji má. Totéž ale lze říci také o drogách. Samozřejmě neschvaluji ani jedno.

https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/pozad%C3%AD-tapeta-lebka-682973/

Nejlepší odpověď
Edison

Oproti drogám zbraně opravdu NIKDY NIKOHO NEZABILY. Ukaž mi jedinou, která kdy někoho zabila… Vždy to udělal člověk. Dále si uvědom definici zbraně: Zbraň je cokoli, co učiní akci jinak neozbrojeného člověka důraznější. Tedy zbraní může být v zásadě COKOLI. A jak by sis představoval zákaz ČEHOKOLI? Dále oproti drogám zbraň NEČINÍ z člověka vraha, nebo zabijáka. Tím človek je více, či méně a ne díky zbraním. Já jsem dlouholetým držitelem celkem slušného arzenálu a chodím běžně ozbrojen… a nějak nemám neovladatelnou touhu někoho zabíjet.

Protože obchod se zbraněmi podléhá velmi přísné kontrole a přísným zákonům. Dále zbraně lze používat i k jiným, než nekalým činnostěm, jako je obrana, sport, zábava… při těchto činnostech se nikomu neubližuje, nikoho to neohrožuje mimo rámec zákona. S drogami to je poněkud jiné, žáno.

Zdroj: https://cs.wi­kiquote.org/wi­ki/Zbran%C4%9B

Další odpovědi
ivzez

Protože to tak stanovili ti, koho jsme si vybrali,
aby nás zastupovali.

Kelt

Je mnoho sportovních disciplín, kde se využívají zbraně – střelné, sečné a jiné a jsou jednoznačná pravidla jak se zbraněmi zacházet, jak soutěžit. Zbraně neprodají každému, stejně tak léky neprodají každému. A dále bych souhlasil s tím, co řekl Edison.

Lamalam

Na silnicích zemřou tisíce lidí a obchod s auty je také legální.