Avatar uživatele
Kepler

Proč je obchod se zbraněmi legální?

Zatímco obchod s drogami nikoliv? Přestože zbraně zabíjejí vždy a účinně a drogy jen někdy. Na druhé straně nezabíjí zbraň, ale člověk který ji má. Totéž ale lze říci také o drogách. Samozřejmě neschvaluji ani jedno.

https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/pozad%C3%AD-tapeta-lebka-682973/

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Rokio, Complex před 1874 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Oproti drogám zbraně opravdu NIKDY NIKOHO NEZABILY. Ukaž mi jedinou, která kdy někoho zabila… Vždy to udělal člověk. Dále si uvědom definici zbraně: Zbraň je cokoli, co učiní akci jinak neozbrojeného člověka důraznější. Tedy zbraní může být v zásadě COKOLI. A jak by sis představoval zákaz ČEHOKOLI? Dále oproti drogám zbraň NEČINÍ z člověka vraha, nebo zabijáka. Tím človek je více, či méně a ne díky zbraním. Já jsem dlouholetým držitelem celkem slušného arzenálu a chodím běžně ozbrojen… a nějak nemám neovladatelnou touhu někoho zabíjet.

Protože obchod se zbraněmi podléhá velmi přísné kontrole a přísným zákonům. Dále zbraně lze používat i k jiným, než nekalým činnostěm, jako je obrana, sport, zábava… při těchto činnostech se nikomu neubližuje, nikoho to neohrožuje mimo rámec zákona. S drogami to je poněkud jiné, žáno.

Zdroj: https://cs.wi­kiquote.org/wi­ki/Zbran%C4%9B

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Protože to tak stanovili ti, koho jsme si vybrali,
aby nás zastupovali.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Je mnoho sportovních disciplín, kde se využívají zbraně – střelné, sečné a jiné a jsou jednoznačná pravidla jak se zbraněmi zacházet, jak soutěžit. Zbraně neprodají každému, stejně tak léky neprodají každému. A dále bych souhlasil s tím, co řekl Edison.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lamalam

Na silnicích zemřou tisíce lidí a obchod s auty je také legální.

před 1873 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek