Razor123

Můžou mě za nošení pistole do školy vyhodit?

Dejme tomu, že mám legálně nošenou pistoli a nosím ji skrytě. Co když na to někdo přijde (nahmatá ji) a napráská mě, můžou mě za to vyrazit ze školy?

Nejlepší odpověď
Alesh

A nepochybně záleží na školním řádu, který to bude nepochybně zakazovat.
Nechápu, proč se ptáš zde, zeptej se přímo ve škole. Určitě je svým dotazem velmi potěšíš. 🙂

Další odpovědi
cochee

Pokud se jinak chováš podle zákona, pak je ještě druhá stránka věci a to, neporušuješ-li tím školní řád.

anonym

Já bych to nosit do školy určitě zakázala, kvůli nerozvážnosti a vůbec od kdy mají studenti zbrojní průkaz?Asi od 18-ti let, na vysoké škole předpokládám.

Kura

Záleží na třídě zbrojního průkazu.

Zaibatsu

Třída zbrojního průkazu na to nemá vliv. Ve školním řádě bude, že se nesmí nosit zbraň ve škole. Školní řád je obdoba pracovního řádu (kancelářskýho řádu, pracovních pokynů, bezpečnostních řádů zaměstnavatele atd.) Takže tě můžou vyhodit.

BANAN93

tak legálně máš nošenou pistoli zapalovač?

tak asi v 18ti by mohl mít pistoli na ochranu (domácnosti rodiny a majetku doma ve skříňce)

Kepler

To jako myslíš, že by děcko mohlo nosit pistoli? Kolik učitelů a spolužáků máš v úmyslu zastřelit?

Lamalam

Pokud to máte školním řádem zakázané, tak tě můžou i vyhodit.

Human

Záleží na školskom poriadku (školní řád), takže sa pozri tam alebo sa spýtaj vedenia školy, riaditeľa… Ale často to býva zakázané.

btw @Pumik: napr. na plynovú pištoľ nepotrebuješ zbrojný preukaz, stačí 18 rokov

anonym

předpokládám, že majitel zbraně má zbrojní průkaz pro danou skupinu zbraní a tím pádem složil zkoušky a ví, co smí a nesmí. dále se škola a žáci musí řídit školním řádem, tak že tak.

honza19hk

do školy nesmíš mít ani nůž natož pistoli a to ani plynovou. Navíc k čemu ti tam bude?

Kryšpín

Klidně můžeš na vodu, na kapsle a.p.

Zdeněk12

Soudě podle vaší otázky sylně pochybuji že ji máte legálně kvůli poviným psychotestům které jsou pro zbroj.průkaz potřeba.nejsem si jistý zda byste prošel