Proč je motor „spalovací“?

Co "spaluje elektronická cigareta?…

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ETkJZxGsU­lE

Nejlepší odpověď
gecco

„elekronická cigareta“ nespaluje nic…
😉
A spalovací motor naopak spaluje – benzin, naftu, PB, zemní plyn, ´dřevoplyn´…
Hoření a následná expanze plynů – to je princip spalovacího motoru…
😉

Další odpovědi
Vroudenspil

Protože , spaluje palivo ( Benzín ) . V elektronické cigaretě nedochází ke spalování, ale k odpaření náplně .

Kepler

Přesněji řečeno u „elektronické“ cigarety se nejedná o tepelné odpaření, to by ta pidi baterie asi nezvládla. Je tam jakýsi „atomizér“, který vyrábí dým za studena.

lexx

motor spaluje organickou látku (zpravidla ropnej derivát) a z rozbitých molekulárních vazeb čerpá energii pro pohon

anonym

jsem myslela, že"spalovat" jako spotřebovávat…