jirka F

Proč je matfyz tak těžká?

A proč právě na této fakultě studují jen nadprůměrně chytří.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Protože se v ní „hovoří“ přísně logickým jazykem matematiky, který vyžaduje extrémní míru abstrakce. Až tak velikou, že jí disponuje jen pramalé množství lidí.

Jinak se mýlíš v tom „jen nadprůměrně chytří“, i když to tak zhusta bývá. Jsou to prostě lidé JINAK disponovaní, pro které je nějaká diferenciální rovnice 2. stupně brnkačka, zato taková trivialita jako sestavit seznam na nákup tak, aby „nic nechybělo“ a poté nákup bezchybně provést pro ně může být NESKUTEČNÝ problém. Aneb se občas divíš, jak může „někdo TAK chytrý být až tak NADLIDSKY blbý“. ;) :D :D

Matematik, který vždy chodíval do školy pěšky, přijel jednoho dne na skvělém kole. „Kde jsi to kolo vzal?“ zeptal se ho kamarád. „To jsem dostal jako poděkování od jedné prvačky, kterou jsem doučoval. Včera mi volala, že udělala zkoušku a chce mi osobně poděkovat. Přijela na kole. Když jsem ji pustil do bytu, svlékla se, usmála a řekla, že si můžu vzít, cokoliv chci.“ Kamarád poznamenal: „Tos udělal dobře, že sis vzal to kolo.“ „Jo,“ přidal se jiný, „jen si představ, jak směšně bys vypadal v jejím oblečení. A navíc by ti ani nebylo!“ ;) :)

Další odpovědi
Drap

Těžká? Pro někoho těžké, pro jiného snadné. Je to proto, že každý jsme jiný.

mosoj

Stručně řečeno, matematiku neokecáš. Navíc potřebuje specifický působ myšlení s velkým uplatněním logiky. Výsledek je jenom jeden. Viz. Aliendrone.