KubikS7

Proč je ježek v kreslených pohádkách zobrazován,že si nese jablko(tudíž je býložravý), když je ve skutečnosti masožravý?

Nejlepší odpověď
annas

O ježkovi a jablku si přečtěte v odkazu.
Ježek si s jablkem pohraje, případně jej může i rozžvýkat a naplivat si jej na bodliny coby parfém.

Zdroj: http://jezek.blo­guje.cz/851042-ji-jezek-jablka.php

Další odpovědi
mosoj

Protože nejchutnější jsou ty červi v tom jablku. Vždyť na to přišli i lidé, ale 100 let za ježkama.

fcoop

Když může mít krteček kalhotky,proč by ježek nemohl........

hanulka11

Asi se to p. Ladovi pěkně kreslilo, jak by napíchl na bodliny masíčko?

Děda Louda

Ježek na obrázcích přeci to jablíčko nežere, to by normálního člověka nenapadlo, nýbrž nese. Koně třeba nosí náklad soli, ač nejsou podle takto podivné logiky soložrouti, tahají vozy s nejrůznějším nákladem, třeba cihlami, ale dospět k tomu, že je žerou, je vskutku zcestné.

Rocker

Jitrnice by mu na zádech tak neslušela.

Nikkol

Jojo, to by asi nebyl pěknej obrázek pro děti – ježek s nabodanejma žížalama.. 🙂